نذورات عید قربان را تا حد امکان در کشتارگاه‌ها ذبح کنید

دکتر امیرحسین بهداد در گفت وگویی، در مورد دام های ذبح شده برای نذورات عید قربان گفت: در روز عید قربان، کشتار دام در خارج از کشتارگاه آزاد است، اما همه کشتارگاه های دام استان آماده ارائه خدمات به هم استانی های عزیز هستند.

وی به بازرسی کارشناسان دامپزشکی در قالب گروه های ثابت و سیار در روز عید سعید قربان اشاره کرد و افزود: افرادی که در خانه خود قربانی را ذبح می کنند با شماره ۱۵۱۲ تماس گرفته تا کارشناسان ما در محل ذبح حضور داشته باشند که این گروه های کارشناسی متشکل از یک دامپزشک به عنوان ناظر ذبح بهداشتی و یک روحانی به عنوان ناظر ذبح شرعی است.

مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی در مورد نذورات عید قربان خاطرنشان کرد: در سال های گذشته قربانی ها در مراکز خیریه از جمله کمیته امداد و صندوق مستمندان، با حضور ناظران ما ذبح می شد، اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، تمام این اقدامات به کشتارگاه ها منتقل می شود.

وی با اشاره به تب کریمه کنگو گفت: تب کریمه کنگو که یک بیماری مشترک بین انسان و حیوان است، از ابتدای تابستان شروع شده و در پایان آن تمام می شود که ناشی از کنه هیالوما است و عامل آن ویروسی تحت عنوان Nairovirus است.

وی بر اهمیت بیماری تب کریمه کنگو تأکید کرد و تأکید کرد: از مردم عزیز استان می خواهیم به دلیل احتمال ابتلا به این بیماری نذورات خود را در کشتارگاه ها ذبح کنند زیرا کلیه کشتارگاههای استان به سیستم پیش سرد مجهز بوده و گوشت ذبح شده، توسط کارشناسان بهداشت مورد بررسی قرار می گیرد.

بهداد در پایان با اشاره به افرادی که قربانی را در خانه ذبح می کنند، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از تب کریمه کنگو، گوشت قربانی ذبح شده در خارج از کشتارگاه، باید به مدت ۲۴ ساعت در دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد نگهداری شود تا عامل بیماری از بین رود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.