نحوه پرداخت سود سهام عدالت با روش مستقیم و غیرمستقیم

نحوه پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان این سهام پس از آزادسازی آن تغییر کرده است؛ بدین ترتیب کسانی که روش مستقیم و یا غیرمستقیم را برای مدیریت سهام‌شان انتخاب نموده‌اند، از دو راه مختلف می‌توانند سود سهام خود را دریافت کنند.

به گزارش چاپار، استارت واگذاری سهام عدالت در سال ۱۳۸۵ زده شد و فرایند ثبت نام آن تا سال ۱۳۸۸ طول کشید. براین اساس تاکنون پرداخت سود سهام عدالت به مشمولین طی سه دوره انجام شده است؛ به این ترتیب که به ازای یک میلیون تومان سهم برای هر نفر در سال ١٣٩۵ مبلغ ۱۵۰ هزار تومان، در سال ۱۳۹۶ مبلغ  ۱۷۵ هزار تومان و در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۲۰۵ هزار تومان سود پرداخت شد. به طور کلی مجموع سود پرداخت شده به تمام صاحبان سهام عدالت، به ۱۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

طبق قانون، سود سال ۱۳۹۸ هم بایستی در سال جاری پرداخت شود و شرکت‌ها تا هشت ماه بعد از برگزاری مجامع، فرصت پرداخت سود سهام عدالت را دارند.

گفتنی است که امسال به دلیل اجرای طرح آزادسازی سهام عدالت، نحوه پرداخت سود سهام عدالت هم تغییر کرده است. در حقیقت سود سهام عدالت به حساب شخصی مشمولانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند، واریز می‌شود و از طرف دیگر سود سهام کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، به حساب شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی واریز خواهد شد.

با وجود اینکه هنوز اطلاعاتی درمورد مبلغ سود در دسترس نیست اما کسانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، باید به این نکته توجه داشته باشند که میزان سود دریافتی آن‌ها یکسان نخواهد بود؛ چرا که ممکن است بعضی از مشمولان، تا ٣٠ درصد سهام خود را فروخته باشند و بنابراین هر فرد بر اساس پرتفوی خود، سود دریافت می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.