نحوه نمره دهی به دانش آموزان با مجازی شدن آموزش ها

0 23

مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد در خصوص نحوه نمره دهی و ارزشیابی های نهایی در شیوه آموزش مجازی و استفاده از شبکه شاد در سال تحصیلی ۹۹ توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، سید حسن الحسینی در  خصوص نحوه نمره دهی با مجازی شدن آموزش ها اظهار کرد: در حال کار بر روی موضوع ارزشیابی هستیم.

سید حسن الحسینی در ادامه گفت: ارزشیابی در نظام تعلیم و تربیت سه نوع است؛ یک ارزشیابی میان ترم، پایانی و یک ارزشیابی امتحانات نهایی داریم.

وی با ضمن اشاره به این موضوع که امسال برای ارزشیابی عملکرد تحصیلی دانش آموزان بیشتر کارپوشه دانش آموز در اپلیکیشن شاد مورد بررسی قرار می گیرد توضیح داد: اینکه معلم برای دانش آموز تکلیف فرستاده و دانش آموز باید تکلیفش را انجام دهد مهم است. مثلا  اگر معلم ۲۰ مرتبه تکلیف داده مشخص است که تکالیف انجام شده یا خیر. همچنین مشخص است که آیا نتایج تحقیقاتی که معلم به دانش آموز محول کرده ارائه داده است یا خیر.

مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد ضمن تاکید بر به اینکه اعلام حضور و غیاب به شدت ضروری است افزود: حضور دانش آموز هر هفت دقیقه یکبار در سیستم چک می شود و نمی تواند دکمه ای را بزند و برود. حضور در شبکه حتما مراقبت می شود. همه اینها در پرونده یا کارپوشه دانش آموز وجود دارد و معلم برمبنای آن نمره میان ترم می دهد و دیگر امتحان میان ترم نمی گیرد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد در نهایت گفت: ممکن است پایان هر بخش معلم بخواهد  سوالاتی را طرح کند و آزمونی هم از بچه ها بگیرد. در شبکه شاد قابلیت آزمون ساز اضافه شده است. نتیجه این آزمون های هفتگی یا آزمون واحد میان ترم هم می تواند مبنا قرار بگیرد. بنابراین دست معلم کاملا باز است و می تواند بسته به خلاقیت خودش در این زمینه ایفای نقش کند و نمرات دانش آموزان را بدهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.