نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا این لحظه چگونه بوده است ؟

به گزارش چاپار نیوز، با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و بسته شدن مراکز رای گیری در ایالات مختلف این کشور، نتایج این انتخابات در حال مشخص شدن است. ایندیانا و کنتاکی دو ایالتی بودند که قبل از سایر مناطق و در ساعت ۱۸ عصر سه‌شنبه به وقت آمریکا رای گیری را به پایان رساندند.

بر اساس گزارشات واصله در حدود ۱۰۰ میلیون نفر از اهالی امریکا قبل از روز سوم نوامبر که روز انتخابات اصلی بود، رای های خود را به صورت پستی به مراکز تحویل رای ارسال نموده اند. این در حالی است میلیون ها نفر هم در روز انتخابات به پای صندوق های رای رفتند.

لازم به ذکر است که هر نامزد انتخاباتی برای پیروزی در این میدان به ۲۷۰ رای الکترال نیاز دارند.

نامزدهای انتخابات تا این لحظه، ایالت‌های آمریکا را به ترتیب زیر از آن خود کرده‌اند:

ترامپ: کنتاکی (رای الکترال ۸)، اوکلاهاما (۷)، تنسی (۱۱)، وست ویرجینیا (۵)، آرکانزاس (۶)، می‌سی‌سی‌پی (۶)، آلاباما (۹)، کارولینای جنوبی (۹)، ایندیانا (۱۱)، وایومینگ (۳)، داکوتای جنوبی (۳)، داکوتای شمالی (۳)، لوئیزیانا (۸)، نبراسکا (۵)، کانزاس(۶)، میسوری (۱۰)، آیداهو (۴)، یوتا(۶)، اوهایو (۱۸)، مونتانا (۳)، آیووا (۶)

بایدن: ورمونت (۳)، مریلند(۱۰)، نیوجرسی(۱۴)، ماساچوست(۱۱)، واشنگتن دی‌سی(۳)، دلاور(۳)، ویرجینیا(۱۳)، ایلینوی(۲۰)، کنتیکت(۷)، رودآیلند(۴)، نیویورک(۲۹)، نیومکزیکو(۵)، کلورادو(۹) نیوهمپشایر(۴) ایالت واشنگتن(۱۲)، اورگان(۷)، کالیفرنیا(۵۵)، هاوایی(۴)، مینه‌سوتا(۱۰)

تا این لحظه نتایج انتخابات حاکی از این امر است که بر خلاف نظرسنجی‌های پیش از انتخابات، نه تنها پیروزی قاطعی نصیب بایدن از حزب دموکرات نشده، بلکه او و طرفدارانش نتوانسته‌اند هیچ کدام از ایالت های کلیدی تاثیرگذار در انتخابات را از آن خود کنند. همچنین دور از واقعیت نیست که نتیجه انتخابات ۲۰۱۶ که با پیروزی ترامپ همراه شد، برای بار دوم تکرار شود.

لازم به دکر است که دونالد ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ موفق شد تا با ۳۰۶ رای الکترال، رقیب دموکراتش هیلاری کلینتون را با ۲۳۲ رای شکست دهد. این در حالی است که در انتخابات قبلی هم نظرسنجی‌های پیش از انتخابات نشان دهنده پیروزی کلینتون بودند اما در پایان این ترامپ بود که با وجود رای مردمی کمتر، رای الکترال بیشتری را کسب کرده و در پایان نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به نفع خود تغییر داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.