آخرین نتایج در زمینه آمار نرخ بیکاری در استان تهران چگونه است؟

به گزارش چاپار نیوز، مسعود شفیعی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اعلام کرد: بر اساس آخرین نتایج منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر استان تهران در فصل تابستان سال جاری، برابر با ۶.۴ درصد برآورد شده است.

شفیعی با اشاره به این مطلب که نرخ بیکاری استان در تابستان سال ۹۹ نسبت به بهار همین سال ۲.۴ درصد کاهش داشته است، عنوان کرد: این نرخ از ۸.۸ درصد در بهار سال ۹۹ به ۶.۴ درصد در تابستان امسال رسیده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در خصوص نرخ بیکاری در کشور اظهار کرد: این آمار نشان می دهد که  ۶.۴  درصد افراد حاضر در سن اشتغال و جمعیت فعال استان تهران در تابستان امسال بیکار بوده اند.

وی همچنین با اشاره به این مورد که نرخ مشارکت اقتصادی در استان تهران در فصل تابستان نسبت به فصل بهار سال ۹۹ ۰.۸ دهم درصد کاهش داشته، بیان کرد: این نرخ از ۴۰.۳ درصد در بهار سال ۹۹ به ۳۹.۵ درصد در تابستان امسال رسیده است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود : در تابستان ۱۳۹۹، به میزان ۳۹.۵  درصد جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر استان تهران از نظر اقتصادی فعال بوده اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته اند.

وی اینگونه ادامه داد: نرخ بیکاری کل کشور در فصل تابستان سال ۹۹ ۹.۵ درصد بوده که نسبت به فصل بهار سال جاری که ۹.۸بوده ۰.۳ کاهش را نشان می دهد.

شفیعی در پایان اعلام کرد: تلاش تمام مسئولین به عنوان خدمت گزاران مردم در استان تهران در راستای بهبود وضعیت اشتغال در استان و اجرای منویات رهبر معظم انقلاب بوده و هدف ما رسیدن به جهش تولید است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.