بنیامین نتانیاهو به امارات سفر می کند؛ این نخستین سفر نتانیاهو به ابوظبی است

رسانه های عبری گزارش دادند، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ماه دسامبر به امارات سفر می کند. این نخستین سفر نتانیاهو به ابوظبی است.

به گزارش سایت چاپار نیوز، به نقل از القدس العربی، روزنامه “یدیعوت آحارونوت” دوشنبه شب اعلام کرد سفر آینده نتانیاهو به دعوت رسمی محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی صورت می گیرد.

این روزنامه عبری زبان نوشت که بر اساس پیش بینی هایی که شده است، نتانیاهو برای اولین بار با هواپیمای جدید “صهیون وینگ” اختصاص داده شده برای نخست وزیر رژیم صهیونیستی به امارات پرواز کند که هزینه آن ۷۵۰ میلیون شکل (۲۲۳ میلیون دلار) است.

وب سایت عبری “والا” ماه پیش به نقل از برخی مقامات رژیم صهیونیستی افشا کرد که نتانیاهو مانع سفر وزرای کابینه اش به امارات قبل از سفر خود او شده است.

این وب سایت با استناد به گفته ۳ مقام که نامشان را فاش نکرد، نوشت که “تعدادی از وزرا با دفتر نتانیاهو تماس گرفته و وی را از علاقه خود برای بازدید از امارات و برگزاری جلساتی با همتایان خود مطلع کردند تا همکاری بین دو طرف افزایش یابد.”

این وب سایت همچنین افزود: “در میان وزرایی که می خواستند به امارات سفر کنند ، وزیر حمل و نقل رژیم صهیونیستی بود.”

بر طبق توضیحات این مقامات، نتانیاهو پس از امضای توافق نامه عادی سازی روابط با امارات، از سفر آن ها به این کشور جلوگیری کرده است تا اولین سیاستمدار اسرائیلی باشد که به امارات متحده عربی سفر می کند و فقط پس از آن به وزرای دولت اجازه می دهد تا برای ملاقات با همتایان خود به آنجا سفر کنند.

در ۱۲ اکتبر، نتانیاهو با محمد بن زاید مکالمه ای تلفنی داشت و این دو برای دیدار با یکدیگر توافق کردند همدیگر را دعوت به سفر کردند.

در ۱۵ سپتامبر ، امارات و بحرین دو توافق نامه عادی سازی کامل روابط با رژیم صهیونیستی را امضا کردند؛ اقدامی که فلسطینیان آن را خنجر از پشت و ” خیانت به آرمان فلسطین ” عنوان کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.