نانو داروی ضد سرطان ایرانی رهایش هدفمند و اثربخشی بالا

به گزارش چاپارنیوز، وجود تحریم ها و مشکلاتی در واردات برخی از داروهای مهم و حیاتی می تواند بیماران را دچار مشکل کند و در این راستا یکی از شرکت های نانویی که برای کمک به رفع این مشکلات داروهایی تولید کرده است، برای تولید نانو داروی ضد سرطان ایرانی اقدام کرده است.

این نانو داروی ضد سرطان ایرانی که “پاکلی نب” نام دارد، برای درمان سرطان هایی مانند سینه، ریه و پانکراس ساخته شده است. این دارو با نفوذ در بافت سرطانی از پیشرفت تومور جلوگیری کرده و بافت سرطانی را از بین می برد. با توجه به ابعاد نانویی این دارو، اثر آن بیشتر است و عوارض آن کمتر از داروهای مشابه است.

عطیه احسنی، مسئول فنی شرکت، گفت: بسیاری از داروهای رایج در درمان بسیار مؤثر هستند، اما ممکن است سمیت قابل توجهی داشته و عوارض جانبی ایجاد کنند. بنابراین، نگاه جدیدی به این داروها با فرمولاسیون نانو انداخته ایم و ترشح آنها را هدف قرار داده ایم. دوز مصرفی این دارو کاهش یافته و عوارض جانبی آن را به حداقل می رسد.

به گفته وی، این مسائل باعث رضایت بیشتر بیمار از مصرف دارو شده است، در حالی که به دلیل از بین بردن برخی ترکیبات در فرمولاسیون نانویی، عوارض جانبی این نانودارو کاهش یافته است.

به گفته ستاد نانو، وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر در سبد محصولات تولیدی این شرکت، داروی پاکلی نب (ضد سرطان) و داروی اگزوپیو (برای جلوگیری از بازگشت وابستگی به دارو) است، خاطرنشان کرد: در دسترس بودن همیشگی این نانودارو برای همه بیماران و همچنین پوشش بیمه ای استفاده از این محصول از جمله مزایای مهم این نانودارو نسبت به محصولات مشابه خارجی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.