نامه‌ ایران درباره حادثه نطنز به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی

طی نامه ای سفیر ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره حادثه نطنز توضیح داد و با تاکید بر اینکه غنی‌سازی در نطنز متوقف نشده است، تاکید کرد: فرایند جایگزینی ماشین‌های آسیب دیده IR-1 با ۵۰ درصد قدرت غنی‌سازی بیشتر بلافاصله آغاز شد و ماشین‌های جدید نیز در این مجموعه نصب خواهند شد. به گزارش چاپارنیوز، “کاظم غریب آبادی” سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان های بین المللی در وین، در مصاحبه ای تلویزیونی، درباره برنامه ایران برای کارشکنی در مرکز غنی سازی شهید احمدی روشن، گفت: مسئولیت این کارشکنی بر عهده رژیم صهیونیستی و طرفداران آن است.

وی هدف از این خرابکاری ها از جمله تضعیف روحیه و تلاش دانشمندان هسته ای را عنوان کرد و گفت: تجربه نشان داده است که ایران اسلامی پس از این اقدامات ناامیدانه قدرتمندتر از گذشته ظاهر شده است.

نماینده دائمی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی با تأکید بر اینکه غنی سازی در نطنز متوقف نشده است، افزود: روند جایگزینی ماشینهای آسیب دیده IR-1 با ۵۰ درصد ظرفیت غنی سازی بیشتر بلافاصله آغاز شد و ماشینهای جدید در مجموعه نصب می شوند.

غریب آبادی ادامه داد: علاوه بر این، در واکنش به این خرابکاری، چندین اقدام مهم فنی دیگر نیز برنامه ریزی شده است که در هفته جاری به آژانس اطلاع داده می شود.

وی همچنین از ارسال نامه ای به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از سمت ایران در زمینه حادثه نطنز خبر داد‌ و افزود: از وی خواسته شده موضع روشنی در این زمینه اتخاذ کند تا این عمل تروریستی را محکوم کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.