میزان خسارت گردشگری مصر پس از شیوع کرونا ویروس چه میزان بوده است ؟

0 15

به گزارش چاپار نیوز، مقامات مصری، مالکان هتل ها و صاحبین تورهای مسافرتی در این کشور اعتقاد دارند که حتی در صورت شروع مجدد سفرهای بین المللی و بازگشایی مقاصد گردشگری هم، زمستان پیش رو، زمستان سختی برای مصر خواهد بود.

به نقل از عرب نیوز، در روزهای اخیر تنها تعداد انگشت شماری گردشگر از اهرام جیزه مصر بازدید کرده اند. این در حالی است که در روز بازگشایی محوطه تاریخی اقصر هم تنها ۱۲ گردشگر برای بازدید از این محوطه حضور داشته اند. تعداد بازدیدکنندگان از تفرجگاه های دریای سرخ هم در مقایسه با سال گذشته، کمتر است.

در حال حاضر ۱۵ درصد از تولیدات ملی و اقتصاد مصر را گردشگری تامین می نماید. در حالی که بنابر گفته مسئولان این کشور پس از شیوع ویروس کرونا در جهان و از ماه مارس تا امروز این کشور ماهانه یک میلیارد دلار خسارت در بخش گردشگری دیده است.

دولت مصر امیدوار است تا پس از شروع مجدد گردشگری در جهان بتواند با ایجاد حس امنیت در گردشگران، آن ها را به بازدید از این کشور تشویق نماید.

همچنین مقرر شده تا سال آینده موزه ای در نزدیکی اهرام سه گانه بازگشایی شود. این موزه تمایل مصر برای احیای گردشگری در سال آینده را افزایش داده است.

این در حالی است که قبل از شروع اپیدمی کرونا در فصل تابستان و در ماه های اکتبر تا می، گردشگران از کشورهای غربی برای فرار از سرمای کشورهای خود به مصر روی آورده و از مناطق تاریخی این کشور بازدید می کردند.

هم اکنون که فعالیت های گردشگری مصر پس از مدت ها مجددا آغاز شده است، نیمی از ظرفیت هتل ها بلااستفاده مانده و مناطق گردشگری این کشور تقریبا خالی هستند.

بنابر گزارشات واصله، از ابتدای ماه جولای تاکنون در حدود ۲۲۰ هزار گردشگر از دریای سرخ و استان سینای جنوبی بازدید کرده اند که این تعداد کمتر از ۱۰ درصد آمار سال گذشته می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.