قرص ضد کرونا شرکت فایزر چند درصد اثربخشی دارد؟

به گزارش چاپارنیوز، به نظر می رسد این نتایج از آنچه در مورد قرص ضد کرونا شرکت مرک موسوم به مولنوپیراویر مشاهده شد، فراتر باشد. نتایج مطالعات شرکت داروسازی مرک روی داروی مولنوپیراویر نشان می‌دهد که این دارو خطر مرگ یا بستری شدن در بیمارستان را برای بیماران کووید-۱۹ که در معرض نوع شدید بیماری هستند، به نصف کاهش می‌دهد.

داده های آزمایشی کامل هیچ یک از شرکت ها هنوز در دسترس نیست.

فایزر اعلام کرده است که قصد دارد نتایج آزمایش اولیه قرص ضد کرونا خود را که همراه با داروی ضد ویروسی دیگری به نام ریتوناویر تجویز می شود، در اختیار سازمان غذا و داروی آمریکا قرار دهد.

این داروی ترکیبی که با نام تجاری Paxlovid به بازار عرضه خواهد شد، شامل سه قرص است که دو بار در روز تجویز می شود.

در تجزیه و تحلیل شرکت داروسازی فایزر روی ۱۲۱۹ بیمار مواردی مانند بستری شدن در بیمارستان یا احتمال مرگ در بین مبتلایان به نوع خفیف تا متوسط کووید-۱۹ ​​که حداقل یک عامل خطرزا مانند چاقی یا کهولت سن داشتند، را بررسی کرد.

این مطالعه نشان داد که ۰.۸ درصد از افرادی که فایزر را در عرض سه روز پس از شروع علائم دریافت کردند، در بیمارستان بستری شدند و هیچ یک در طی ۲۸ روز پس از درمان فوت نکردند. احتمال ابتلا افرادی که دارونما مصرف کردند، هفت درصد بوده است.

داروهای ضد ویروسی و قرص ضد کرونا باید در اسرع وقت و قبل از تشدید عفونت مصرف شوند تا بیشترین تاثیر را داشته باشند. شرکت مرک داروی خود را ظرف پنج روز پس از شروع علائم آزمایش کرد.

“آلبرت بورلا”، مدیر عامل شرکت فایزر، گفت: این داده‌ها نشان می‌دهد که این داروی ضد ویروسی خوراکی، در صورت تأیید، می‌تواند جان بیماران را نجات دهد، شدت عفونت‌ها را کاهش دهد و از هر ۱۰ بستری در بیمارستان، ۹ مورد را حذف کند.

به گزارش چاپارنیوز و به نقل از خبرگزاری رویترز، کارشناسان بیماری‌های عفونی تاکید می‌کنند که پیشگیری از بیماری کووید-۱۹ از طریق استفاده گسترده از واکسن بهترین راه برای کنترل همه‌گیری است، اما تنها ۵۸ درصد آمریکایی‌ها به طور کامل واکسینه شده‌اند و دسترسی به این واکسن در بسیاری از نقاط جهان محدود است.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.