موفقیت فرهادی در کن با دو پیام جداگانه از منتقدان سینما و انجمن بازیگران خانه سینما

به گزارش چاپارنیوز، در متن بیانیه انجمن منتقدان سینما و موفقیت اخیر فرهادی در کن آمده است:

“به نام حضرت دوست
در میان حجم انبوه اخبار تلخ و تأسف بار این دوران دور از سرخوشی، موفقیت چشمگیر “قهرمان” اصغر فرهادی در زمانه ای بدون قهرمان، مانند چراغ امیدی به وجود جامعه ای خسته ایرانی است.

معتقد باشیم که فیلمساز و هنرمند ایرانی با حضور موثر و خلاقانه خود در گستره جهانی، می تواند در جایگاه یک سفیر فرهنگی دلسوز و نگران باشد. وقتی می بینیم که این بار اصغر فرهادی از درون جغرافیای بومی سرزمین خود، قهرمان خاکستری زمان خود را تماشا می کند، دلگرمی و امید ما دو چندان می شود.

برای تداوم این موفقیت ها از جمله موفقیت اخیر فرهادی در کن در جامعه فرهنگی سوت وکورمان، بر تلخی ها و ناکامی ها غلبه می کنیم و بذر امید را برای تجربه یک فردای بهتر و امن تر با هم می کاریم.

هیئت مدیره انجمن منتقدان و نویسندگان آثار سینمای ایران”

پیام تبریک انجمن بازیگران خانه سینما برای “قهرمان”

انجمن بازیگران سینمای ایران پس از دریافت جایزه بزرگ هیئت داوران جشنواره فیلم کن، پیام تبریکی را به شرح زیر صادر کرد:
“سینمای باشکوه کشور بزرگ ما، باز هم با قدرت بی نظیر آقای اصغر فرهادی عزیز، افتخار جدیدی را در جهان پهناور رقم زد و اقتدار فرهنگ و هنر ملی ایران را به جهانیان یادآوری کرد.

انجمن بازیگران سینمای ایران پیروزی ارزشمند دریافت جایزه بزرگ هیئت داوران جشنواره فیلم کن را به این کارگردان توانا، نقش آفرینان و عوامل فیلم “قهرمان”، خانواده بزرگ سینما و هموطنان هنردوست کشورمان تبریک گفته و شکوه و سربلندی روزافزون سینما و فرهنگ کشورمان را آرزومند است.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.