موفقیت دو کتابفروشی فارس در طرح « بهارانه کتاب ۱۴۰۰ »

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: «بهارانه کتاب» در شیراز پایتخت کتاب ایران و استان با موفقیت دو کتابفروشی همراه شد. صابر سهرابی این واقعیت را که کتابفروشی های استان از پرفروش ترین کتابفروشی های طرح “بهارانه کتاب ۱۴۰۰” هستند را نشانه موفقیت پروژه های فصلی خود در “شیراز به عنوان پایتخت کتاب” ایران دانست.

به گزارش چاپارنیوز، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ضمن تبریک موفقیت دو کتابفروشی استان، “کلبه کتاب” در جهرم و “پاتوق کتاب” در شیراز پایتخت کتاب ایران، در طرح کشوری “بهارانه کتاب ۱۴۰۰″، گفت: در این دوره از طرح های فصلی، استان فارس به دلیل فروش معادل ۱ میلیارد و ۴۱۲ میلیون و ۳۸۶ هزار تومان در رتبه پنجم کشور قرار گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه فارس از نظر شمار کتاب در بین ۴ استان برتر قرار گرفته است، افزود: خوشبختانه استان فارس نسبت به تهران آمار مطلوبی داشت و با ۳۷۶۸۰ عنوان کتابی که فروخت توانست از نظر تعداد کتاب در میان ۴ استان پرفروش قرار گیرد.

به گفته سهرابی، علی رغم اینکه ۳۶ کتابفروشی در شیراز، پایتخت کتاب ایران و ۹ کتابفروشی در سایر شهرستانهای استان در این طرح مشارکت داشتند، اظهار داشت: آمار قابل توجه این دوره از طرح تخفیفی موید این است که “کلبه کتاب” جهرم که در ابتدا طرح توانست رکوردی را به ثبت برساند و سرانجام با فروش ۷۳۱۰ جلد کتاب، حتی از شهرهای بزرگ و مرکز استان مانند اراک، مشهد و کرمانشاه ربود.

وی در مورد طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ گفت: خوشبختانه برنامه های فصلی فروش کتاب که با همکاری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یک مطالبه عمومی اجرا می شود، توانسته موفقیت های خوبی در جذب علاقه مندان به کتاب داشته باشد و عنوان شیراز نیز بعنوان پایتخت کتاب ایران نیز در این مسیر مایه بسی مباهات و افتخار در این راستا است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.