موافقت دولت سعودی با آغاز مجدد حج عمره در عربستان از ۱۳ مهر ماه

0 19

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، به نقل از خبرگزاری دولتی عربستان «واس»، دولت عربستان سعودی با از سر گیری تدریجی حج عمره ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به ویروس کرونا موافقت کرد.

یک از منابع مسئول وزارت کشور عربستان درباره این موضوع اعلام کرده است که ریاض مجوز ادای مناسک حج عمره از تاریخ چهارم ماه آینده میلادی را صادر کرد و گفت که وزارت کشور عربستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است، در مرحله اول «و از تاریخ چهارم اکتبر شش هزار از شهروندان و اشخاص ساکن در این کشور به طور روزانه مجاز به انجام حج عمره می‌شوند.»

در ادامه بیانیه گفته شده است، حجاج خارج از عربستان از اول نوامبر مجاز به انجام حج می‌شوند و در آن زمان ظرفیت حج عمره به ۲۰ هزار نفر در هر روز افزایش خواهد یافت.

منبع مسئول تاکید کرد که این تصمیم بنا به دستورالعمل دستگاه‌های ذی ربط مقابله با ویروس کرونا و در پاسخ به درخواست تعداد زیادی از مسلمانان داخل و خارج از کشور برای انجام مناسک عمره صورت گرفته است.

این مسئول همچنین بیان کرد که این تصمیم علاوه بر بازگشایی حج عمره ، شامل ورود تدریجی زائران به مسجد الحرام و مسجد نبوی نیز می‌شود.

پیش از این روزنامه «عکاظ» درباره بازگشایی تدریجی حج عمره گزارش کرده بود که عمره گزاران به صورت مرحله‌ای حق ادای مناسک عمره و حضور در مسجدالحرام را خواهند داشت و در مرحله اول فقط تعداد محدودی اجازه دارند در این مراسم حضور پیدا کنند.

روزنامه سعودی همچنین درباره این طرح گفت: طرح بازگشت تدریجی حج عمره مبتنی بر ساماندهی الکترونیکی است که بر اساس آن تاریخ و ساعت ادای فریضه حج مشخص می‌شود و عمره‌گزار باید گزارش پزشکی مربوط به صحت و سلامت نسبت به ویروس کرونا را در اختیار داشته باشد.

حج تمتع نیز در سال جاری به خاطر شیوع ویروس کرونا به صورت کاملا محدود و با حضور تنها چند هزار نفر از زائران سعودی برگزار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.