موارد ابتلا به کرونا در اصفهان هیچ نشانه ای از روند رو به بهبود ندارد!

0 13

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر اینکه وضعیت شیوع کرونا در استان اصفهان برخلاف استان های دیگر کشور هیچ نشانه ای از روند رو به بهبود ندارد، بیان کرد: از نظر تعداد موارد ابتلا به کرونا مشابه پیک اول در اسفندماه هستیم، اما از نظر شیوع بیماری وضعیت به مراتب بدتری نسبت به پیک اول داریم.

آرش نجیمی همچنین در پی مصاحبه ای با یکی از رسانه های خبری، تصریح کرد: متاسفانه تعداد موارد مثبت کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در یک روز این هفته تقریبا یک سوم تعداد کل موارد کشور بود و از این نظر اصفهان جزو استان های به شدت قرمز است که در وضعیت خاصی قرار دارد. در برخی استان های کشور بعد از پیک دوم کرونا، شرایط نسبتا آرام شد، درحالی که در استان اصفهان بلافاصله بعد از پیک دوم، نه تنها میزان شیوع کاهش پیدا نکرد، بلکه مجددا با شیب صعودی شدیدتری روبرو شدیم که همچنان به سمت بالا حرکت می کند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از افزایش نفرات مبتلا به کرونا و مرگ و میر بر اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ خبر داد و افزود: تعداد بیماران بدحال بستری در بیمارستان ها نیز همچنان بالا است که بار مضاعفی به کادر درمان و بیمارستان ها وارد کرده است.

وی با اظهار این خبر که استان اصفهان در حال حاضر از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و شرایط روز به روز سخت تر می شود، ادامه داد: علت شیوع بالای کرونا در استان اصفهان باید به طور دقیق بررسی شود، ولی آنچه به عینه در سطح شهر اصفهان مشاهده می شود، عدم پایبندی بیشتر افراد به شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است، به طوری که با تردد در سطح شهر می توان دید زندگی کاملا عادی در جریان است.

نجیمی خاطر نشان کرد تا زمانی که وضعیت فعلی و عدم تعهد به شیوه نامه های بهداشتی و فاصله ایمن در سطح شهر ادامه پیدا کند، اصفهان همچنان رکوردار موارد ابتلا به کرونا در بین استان های کشور خواهد بود، گفت: متاسفانه در چنین شرایطی روز به روز تعداد مبتلایان افزایش می یابد، درحالی که کاری از دست کادر بهداشت و درمان برنمی آید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا در اصفهان، بیماران حاد و مرگ و میر بیماران را تحت تأثیر رفتارهای اجتماعی مردم دانست و تصریح کرد: از نظر تعداد موارد ابتلا به کرونا مشابه پیک اول در اسفند ماه هستیم، درحالی که از نظر شیوع بیماری وضعیت به مراتب بدتری نسبت به پیک اول کرونا داریم و در پیک اول تعداد افراد مبتلا عدد بسیار کمتری بود.

آرش نجیمی همچنین اعلام کرد که هم اکنون مشکلی از نظر کمبود تخت های بیمارستانی نداریم، خاطر نشان کرد: ظرفیت بیمارستان الزهرا(س) به درمان بیماران کووید۱۹ اختصاص داده شده، اگرچه ظرفیت این بیمارستان نیز روز به روز درحال تکمیل است.

وی همچنین با اعلام اینکه تعداد موارد ابتلا به کرونا در اصفهان در گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال به شدت افزایش پیدا کرده است، گفت: تقریبا ۲۳ درصد موارد کرونا مثبت مربوط به این گروه سنی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد برگزاری حضوری کلاس های درس مدارس را اظهار کرد که این تصمیم اختیار ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان است و همچنین افزود: باتوجه به اینکه گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال در اصفهان وضعیت مناسبی ندارند، به طوری که علاوه براینکه خودشان به بیماری مبتلا شده و حتی وضعیت وخیم و فوت نیز در این گروه سنی دیده شده، در انتقال بیماری هم نقش مهمی دارند، توصیه ما این است که اولویت مدارس و خانواده ها بر آموزش غیرحضوری باشد.

وی در نهایت تاکید کرد: در شرایطی که مدارس و خانواده ها امکان آموزش غیرحضوری را دارند سعی کنند این آموزش را در اولویت قرار دهند و تنها در مواردی که امکان ارائه آموزش های غیرحضوری وجود ندارد دانش آموزان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اصول حفاظتی در مدرسه حاضر شوند.

شیوع کرونا تنها شامل استان اصفهان نمی شود، وضعیت قرمز ویروس کرونا در مازندران هم به یکی دیگر بحران های پزشکی کشور تبدیل گشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.