مقدار مناسب استفاده از خمیردندان برای افراد در سنین مختلف چه مقدار است؟

0 17

به گزارش چاپار نیوز، در سال های گذشته استفاده از مسواک و خمیردندان حاوی فلوراید به تعداد دو بار در شبانه روز و هر بار به مدت دو دقیقه توسط شمار زیادی از مردم در سراسر جهان انجام می گیرد. به تازگی یک دندان پزشک اهل مالزی برخی از اطلاعات نادرست در رابطه با مقدار استفاده از خمیردندان مصرفی افراد و به خصوص کودکان را توضیح داده است.

بنابر گزارش پایگاه «Health» در شمار زیادی از تبلیغات، مسواک به همراه مقدار زیادی خمیردندان نشان داده می‌شود. این تبلیغات به مخاطب القا می کنند که برای تمیزی بیشتر دندان ها باید از مقدار بیشتری خمیردندان استفاده کنند.

Gao Jie Te  دندانپزشک مالزیایی در دانشکده کینگز لندن در این خصوص و ضمن رد کردن این نظریه، در حساب کاربری خود در اپلیکیشن تیک تاک توصیه‌های مفیدی در رابطه با سلامت دندان ها را با سایر مردم اشتراک گذاشت.

این دندانپزشک از طریق منتشر کردن ویدئویی در تیک تاک عنوان کرد که مقدار مناسب استفاده از خمیردندان برای افراد بالای سه سال به میزان یک دانه نخود فرنگی می باشد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد که میزان مصرف خمیردندان روی تمامی تیوپ های انواع خمیردندان درج شده است. در حالی که بیشتر مردم به این نوشته ها توجهی نمی کنند.

این دندانپزشک مالزیایی گفت: تبلیغات تجاری معمولا به شما دروغ می‌گویند و شما نیازی به مصرف مقدار زیادی خمیردندان ندارید.

وی افزود: استفاده خمیردندان بیشتر از دانه نخود فرنگی برای کودکانی که دندان هایشان هنوز به طور کامل رشد نکرده است، خطر زیادی دارد.

او در پایان اعلام کرد: برای کودکان زیر ۳ سال به اندازه دانه برنج از خمیردندان استفاده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.