معرفی برخی روش های طبیعی برای تسکین سردرد

0 19

به گزارش چاپار نیوز، روش های طبیعی متعددی برای تسکین سردرد وجود دارند که می توان به وسیله آن ها و بدون استفاده از داروهای مسکن، به بهبود سردرد کمک کرد. برخی از این روش ها به شرح زیر است:

تاثیر مصرف منیزیم در تسکین سردرد

مصرف مکمل ها و مواد غذایی شامل منیزیم یکی از روش های طبیعی برای تسکین سردرد است. اکسید منیزیم در جلوگیری و بهبود سردردهای مزمن مانند میگرن، سردرد خوشه ای و سردرد تنشی به کار می رود. تحقیقات ججدید نشان داده اند که مصرف منیزیم می تواند حملات میگرنی را به میزان ۴۱.۶ درصد کم کند، همچنین در جلوگیری از سردردهای مربوط به دوران قاعدگی موثر است. مواد خوراکی مانند بادام، شیر، تخم مرغ، بلغور جوی دوسر، تخمه آفتابگردان و کره بادام زمینی شامل میزان قابل توجهی منیزیم هستند. اما بهتر است توجه کنید که مصرف بیش از حد مکمل های منیزیم می تواند بر سیستم گوارش تاثیر سوء داشته باشد.

نوشیدن آب به مقدار کافی در شبانه روز

کمبود آب بدن یکی از دلایل عمده سردرد است. محققان ثابت کردند که کم آبی بدن باعث می شود تا افراد هنگام تکان دادن سر خود دچار عارضه سردرد شوند. برخی از نشانه های بیماری میگرن، در صورتی که ناشی از کم آبی بدن باشد، شامل حالت تهوع، خشکی دهان و احساس درد در یک طرف سر است.

ورزش یوگا، یکی از روش های طبیعی برای تسکین سردرد

یوگا یک درمان موثر برای بهبود کیفیت زندگی، کاهش استرس، افزایش انعطاف پذیری و کاهش شدت سردرد است. به دلیل اینکه در ورزش یوگا از روش های مدیتیشن (مراقبه) و تکنیک تنفس استفاده می گردد، این ورزش می تواند عاملی برای تسکین سردردهای تنشی و کاهش اضطراب باشد.

طب فشاری یا ماساژ چینی

طب فشاری نوعی ماساژ چینی است که طی آن به بخش هایی از بدن فشار وارد می شود تا به بدن سیگنال داده شود که مکانیسم خود ترمیمی را آغاز نماید. جالب است بدانید که این نوع ماساژ در حدود ۲۰۰۰ سال است که در طب سنتی چین استفاده می شود. در این روش، می توانید کمی فشار به فضای بین انگشت شست و انگشت اشاره وارد کنید و حدود پنج دقیقه به صورت دایره ای حرکت دهید و شاهد تسکین سردرد خود باشید. این کار را روی هر دو دست خود انجام داده و فراموش نکنید که وارد کردن فشار بیش از حد می تواند منجر به آسیب شود.

مصرف چای و قهوه در زمان درست

نوشیدنی های کافئین دار مانند چای و قهوه در صورتی که در زمان مناسب استفاده شوند، می توانند به عنوان یکی از روش های طبیعی برای تسکین سردرد معرفی شوند. لازم به ذکر است که مصرف کافئین به انقباض عروق خونی کمک کرده و باعث بهبود خلق و خو می گردد.

این در حالی است که مصرف منظم و بیش از حد کافئین می تواند باعث شود تا در هنگام ترک این نوع نوشیدنی ها دچار سردرد شوید.

کمپرس سرد

بنابر گزارش standardmedia، پس از احساس سردرد می توانید مقداری یخ را در حوله بپیچید و در حدود ۱۵ دقیقه روی بخش دردناک سر خود قرار دهید تا سردرد شما کمی بهبود یابد. حتی در مواردی دوش آب سرد هم بر تسکین سردرد موثر بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.