معرفی برخی از هنرمندان که اعلام کردند به بیماری اوتیسم مبتلا هستند

0 15

به گزارش چاپار نیوز، پس از اینکه سریال «Love on the Spectrum» در شبکه نتفلیکس موفقیت چشمگیری به دست آورد. توجه عموم مردم به بیماران اوتیسمی افزایش یافت. در همین راستا هم تعدادی از هنرمندان مبتلا به بیماری اوتیسم راز ابتلای خود در کودکی به این بیماری را فاش نمودند.

به نقل از الجزیره، مجله «Best Life» پس از نمایش این سریال، گفته های شماری از هنرمندان را در خصوص ابتلای آن ها به بیماری اوتیسم و تاثیر آن بر زندگی‌ و مسیر هنری شان، منتشر کرد.

بخشی از این گزارش به شرح زیر است: مسائل بسیاری درباره این بیماری وجود دارد که ما نمی‌دانیم. این بیماری مربوط به رشد مغز است و بر ارتباطات اجتماعی بیماران تاثیر گذاشته و باعث بروز مشکلاتی در این زمینه می‌شود. به کار بردن اصلاح طیف برای این بیماران به سبب علائم زیاد این بیماری است که در اشخاص مختلف متفاوت است و با درجات متفاوتی بروز پیدا می‌کند.

معرفی برخی از هنرمندان مبتلا به اوتیسم

طبق تحقیقات از میان هر ۵۴ کودک یک نفر به اوتیسم دچار می‌شود.

در ادامه این مطلب با نام ومشخصات برخی از هنرمندان که بنابر گفته خودشان و به نقل از گزارش الجزیره به اوتیسم مبتلا بوده اند را مشاهده خواهید کرد.

آنتونی هاپکینز

آنتونی هاپکینز، بازیگر و کارگردان مشهور بریتانیایی تا سن ۷۰ سالگی بیماری اوتیسم خود را مخفی کرده بود.

هاپکینز به دیلی میل اعلام کرد که اوتیسم سبب شده تا او با نگاهی متفاوت، مردم را ببیند و تمایلش برای ایفای بهتر نقش‌هایی که به او سپرده می‌شد، افزایش یابد.

آنتونی هاپکینز، هنرمند مبتلا به اوتیسم

دن آیکرود

دن آیکرود، یکی از کمدین های مشهور آمریکایی است. او پس از بازی در برنامه کمدی و معروف «پخش زنده شنبه شب» در آمریکا به شهرت رسید.

آیکرود در سال ۲۰۱۳ در مصاحبه با روزنامه دیلی میل، اعلام کرد که در کودکی از اوتیسم رنج می برده است. این کمدین آمریکایی همچنین دچار مشکل سندرم آسپرگر است. وی بیان کرد که تا اوایل دهه هشتاد که به پیشنهاد همسرش به پزشک مراجعه کرد، متوجه بیماری اش نشده بود. آیکرود علائم بیماری اش را وسواس در کارها و تعقیب کردن ارواح اعلام کرد.

دن آیکرود

داریل هانا

داریل هانا، بازیگر فیلم‌های موفقی مانند «شلپ شلوپ» و «بیل را بکش» می باشد. مشخص شده که هانا در کودکی با بیماری اوتیسم درگیر بوده ولی بیماری اش را به اطلاع عموم نرسانده است. او گفته که هیچوقت تمایلی به اینکه در مرکز توجه باشد، نداشته و این اتفاق باعث ایجاد حس ترس در او می شود. این بازیگر اعلام کرد، به علت این ترس در برنامه‌های گفت‌وگوی تلویزیونی و برنامه‌های تبلیغاتی فیلم‌هایش شرکت نکرده است.

هنرمندان مبتلا اوتیسم ، داریل هانا

کورتنی لاو

کورتنی لاو، بازیگر و خواننده آمریکایی پس از فوت شوهرش اظهار کرد که اولین بار در سن سه سالگی به روانشناس مراجعه کرده و بیماری اوتیسم در او تشخیص داده شده بود.

یماری کودکی کورتنی لاو

دان هارمون

دان هارمون یکی از فیلم‌نامه نویسان و بازیگرهای آمریکایی است. هارمون اعلام کرد که فرآیند انتخاب بازیگر برای سریال تلویزیونی موفق «Community» باعث شده تا سندرم آسپرگر در این هنرمند آمریکایی تشخیص داده شود.

بیماری دان هارمون

سوزان بویل

سوزان بویل، خواننده ای اسکاتلندی است. او در سال ۲۰۰۹ و بعد از شرکت در مسابقه استعدادیابی بریتانیا، مشهور شد. سوزان بویل اعلام کرد که پزشکان در کودکی بیماری او را نوعی نارسایی ذهنی اعلام کرده بودند، در حالی که در سنین بالاتر مشخص شد که او به بیماری اوتیسم مبتلا بوده است.

سوزان بویل هنرمند مبتلا به اوتیسم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.