افراد دارای حقوق ماهانه ۴ میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف هستند

در لایحه بودجه سال آینده مشخص شده است که افراد دارای حقوق سالانه ۴۸ میلیون تومان یعنی ماهانه ۴ میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف هستند.

به گزارش سایت چاپار نیوز، بر اساس آنچه که بررسی لایحه بودجه سال آینده نشان می‌دهد، مطابق با بند ۴ تبصره ۱۲، سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم در سال آینده مبلغ ۴۸ میلیون سالانه تعیین شده است.

طبق این گزارش در خصوص معافیت افراد دارای حقوق ماهانه ۴ میلیون تومان از پرداخت مالیات ، نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایا و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مازاد یک نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۵ درصد و نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه ۲۰ درصد و نسبت به مازاد چهار برابر مشمول مالیات ۲۵ درصد است.

لازم به ذکر است، میزان معافیت مالیات سالانه مستغلات اشخاص فاقد درآمد موضوع ماده ۵۷ قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات بر درآمد مشاغل موضوع ماده ۱۰۱ قانون مالیات‌های مستقیم، سالانه به مبلغ ۳۶ میلیون تومان تعیین می‌شود.

همچنین دولت برای سال جاری و بر اساس قانون بودجه سقف معافیت مالیاتی حقوق کارکنان را در سال ۳۶ میلیون تومان و در ماه سه میلیون و ۶۰۰ تومان مشخص کرده بود که در سال آینده این سقف ۴۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.