معادن کشف شده طلای سیستان و بلوچستان در سال آینده به ۱۰۰ تن میرسد

احمد علی موهبتی در مورد معادن کشف شده طلای سیستان و بلوچستان بیان کرد: هم‌اینک حجم طلای موجود در معادن این استان ۳۸ تن است که در آستانه قرن جدید به ۱۰۰ تن خواهد رسید. به گزارش چاپار نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری،استاندار سیستان و بلوچستان ۲۶ بهمن ماه در مراسم افتتاح نمایشگاه معدن و صنایع معدنی سیستان و بلوچستان بیان کرد: سند آمایش استان یک سری تکالیف را برای توسعه تعیین کرده که مهمترین آن تجارت، ترانزیت و دومین اولویت آن معدن است.

احمد علی موهبتی افزود: در حوزه ترانزیت و تجارت سیستان و بلوچستان به عنوان تنها استانی که با پاکستان همسایه است نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: جمعیت کشور پاکستان بدون در نظر گرفتن ترکیه، از مجموع جمعیت همسایگان آبی و خاکی ما بیشتر است و با دو کشور هند و چین که از پیشروان حوزه اقتصاد جهان هستند همسایه است که دسترسی به چنین کانون های جمعیتی و بازار مصرف آنها مزیت بزرگی برای استان و کشور به شمار می آید.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار بهترین راه دسترسی به کشورهای آیوراست و راه آهن میرجاوه و همچنین مرز ریمدان که بزرگراه و راه آهن تا فاصله ۸۰ کیلومتری این مرز در خاک پاکستان وجود دارد، از ظرفیت‌های بی بدیل استان است.

موهبتی اظهار داشت: امیدواریم با اقدامات فعالان حوزه اقتصادی در آینده‌ای نزدیک معادن زیادی را در سیستان و بلوچستان فعال کنیم.

وی بیان کرد: ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه گازرسانی انجام شده که قطعاً می‌تواند برای بخش صنعت و فعالین اقتصادی امیدآفرین باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین ضمن تاکید بر معادن طلای کشف شده این استان توضیح داد: هم‌اینک ۱۶ قطعه بزرگراهی در سیستان و بلوچستان در حال ساخت است، ۶ قطعه در مرحله مناقصه بوده که بزودی شروع بکار خواهد کرد.

احمد علی موهبتی با اشاره به اینکه هم‌اینک ۱۲۸۰ میلیارد تومان برای بخش ارتباطات سیستان و بلوچستان هزینه شده تاکید کرد: افزون‌بر ۲ هزار و ۵۰۰ روستا از اینترنت برخوردار شدند که حکایت از فراهم شدن زیرساخت‌ها برای سرمایه گذاران دارد.

محسن صالحی نیا نیز در این نشست عنوان کرد: برپایی نمایشگاه معدن و صنایع نشانگر یک تحول در سیستان و بلوچستان است.

معاون وزارت صنعت و معدن و تجارت اعلام کرد: ما در بخش صنعت استفاده کننده کالاهای نهایی در بخش معدن هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.