طرح همسان سازی حقوق و پرداخت مانده مطالبات پاداش پایان خدمت بازنشستگان

به گزارش چاپار نیوز، وعده هایی به بازنشستگان در خصوص دریافتی آن ها در سال جاری داده شد. پرداخت مانده مطالبات پاداش پایان خدمت بازنشستگان پس از اجرای طرح همسان سازی حقوق اجرایی شد.

در سال جاری، موضوع پرداختی به بازنشسته‌ها و مطالبات آن ها به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت. لازم به ذکر است که از زمان تدوین بودجه ۱۳۹۹ تا امسال، رایزنی‌ها و مذاکرات زیادی بین دولت و سایر دستگاه‌های مربوطه، با حضور نمایندگان بازنشستگان انجام گرفت.

مقرر شده بود تا از مهر ماه همسان سازی حقوق بازنشستگان و پرداخت مانده مطالبات پاداش پایان خدمت آن ها از سال گذشته انجام گیرد.

این در حالی است که سازمان برنامه و بودجه در خصوص پاداش پایان خدمت بازنشستگان اظهار کرد که رقم ۳۴۵۸ میلیارد تومان بابت پرداخت مانده مطالبات پاداش پایان خدمت بازنشستگان تا پایان ۱۳۹۸ تخصیص داده شده است.

سازمان برنامه و بودجه در ماه های گذشته به بازنشستگان وعده داد که تا مهر ماه پاداش پایان خدمت تمام آن ها از سال گذشته را پرداخت می نماید. به همین دلیل و برای تامین منابع لازم جهت این پرداخت به دستگاه‌ها ابلاغ شد که برای انجام سریع تر آن از طریق فروش اموال مازاد نسبت به پرداخت این بدهی اقدام نمایند. در آن زمان اعلام شد که شماری از دستگاه ها این امکان را نداشتند، به همین جهت سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد که چه برای سازمان‌هایی که امکان اموال واگذاری مازاد ندارند و چه سایر دستگاه‌ها پاداش پایان خدمت کارکنان با پشتیبانی این سازمان حداکثر تا مهر ماه پرداخت می گردد.

لازم به ذکر است که مجریان ساماندهی پرداخت‌ها به بازنشستگان در ماده (۳۰) قانون برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته و دولت مکلف به ایجاد شرایط مناسب و عدالت در پرداخت به بازنشستگان شده بود. این موضوع در سال‌های اخیر در دستور کار قرار داشت که برای امسال با تامین منابع در بودجه وعده داده شده از مهر ماه همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرایی خواهد شد.

به همین جهت در ابتدای مهر ماه و پس از موافقت هیات دولت سازمان برنامه از اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان اعلام شد که طی آن دریافتی بازنشستگان تا ۹۰ درصد حقوق شاغلان هم تراز افزایش پیدا می‌کند.

بر این اساس مقرر شد تا صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح نسبت به متناسب سازی حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مستمری بگیران تحت پوشش بر مبنای ۹۰ درصد میانگین حقوق مشمول کسور بازنشستگی شاغلان هم طبقه متناسب با سنوات خدمت اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که افزایش حقوق بازنشسته ها باید به نحوی انجام گردد که حقوق بازنشستگان هر طبقه بیش از میانگین دریافتی از محل حقوق مشمول کسور بازنشستگی شاغلین هم طبقه مشترک صندوق متناسب با سنوات خدمت نگردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.