کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی در آمریکا: مصونیت ترامپ از کرونا موقت است

0 9

کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی در آمریکا گفت که مصونیت ترامپ از کرونا موقت است و او برخلاف ادعاهای خودش، هنوز هم باید ماسک بزند.

به گزارش چاپار، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هفته گذشته پزشکان پس از اینکه تست کووید-۱۹ دونالد ترامپ منفی شد، او را از بیمارستان مرخص کردند. رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید فکر نمی‌کند که دیگر ناقل باشد. او ادعا کرد: «وقتی شما کرونا می‌گیرید، بهتر می‌شوید و بعد مصون هستید!»

دکتر آنتونی فائوچی، رییس موسسه ملی بیماری‌های واگیردار و آلرژی آمریکا دوشنبه به شبکه خبری سی‌ان‌ان اظهار داشت: «اگر منظور مصونیت ترامپ از کرونا این است که چون مبتلا شده و بهبود یافته دیگر مبتلا نخواهد شد، این درست است؛ اما برای مدت زمان محدودی. ما هنوز نمی‌دانیم که این دوره مصونیت چقدر طول می‌کشد.»

فائوچی افزود: «بنابراین او هنوز هم باید از ماسک استفاده کند و چند برابر مراقب باشد چون خطر ابتلای دوباره وجود دارد.»

وی درخصوص ادعای مصونیت ترامپ از کرونا ادامه داد: «اگر ۱۰ روز از شروع علائم گذشته باشد، احتمال اینکه قادر به انتقال کرونا باشید، بسیار کم است. برای بررسی دقیق‌تر، یک آزمایش PCR انجام دهید. این آزمایش نشان می‌دهد که فرد دارای سطحی از ویروس است که قرار نیست منتقل شود. اما اینکه آیا آن‌ها چنین کاری انجام داده‎اند یا خیر، باید دید.»

این کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی افزود: «مواردی از ابتلای مجدد بیماران به کرونا دیده شده است. بنابراین شما نمی‌توانید از واژه مصونیت با قاطعیت استفاده کنید و باید احتیاط کنید.»

این اظهارات در حالی عنوان شد که دکتر شان کانلی، پزشک کاخ سفید دوشنبه در بیانیه‌ای گفت تست کرونای ترامپ منفی شده و مصونیت ترامپ از کرونا قطعی است. وی همچنین گفت ترامپ تست‌های آنتی‌ژن و موارد دیگر هم داشته و همگی نشان داده‌اند که او سرایت‌دهنده به دیگران نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.