مصرف مواد مخدر در فارس چهره تاریخی شهر را برای گردشگران خدشه دار کرده

سلیمان کرمی در رابطه با مصرف مواد مخدر در فارس  عصر یکشنبه ۲۱ دیماه ، در جلسه علنی شورای شهر شیراز ، با اشاره به تصمیم اخیر شورای شهر در مورد حمایت مالی و سازماندهی بافت تاریخی کلانشهر ، گفت: “این اقدام موثر نویدبخش آینده ای روشن در خدمت گروه آسیب پذیر است. ”

وی افزود: وقوع آسیب ها در بافت تاریخی و در مجاورت سومین حرم اهل بیت (ع) که مرکز پذیرایی از گردشگران مذهبی و گردشگری است ، اعتبار این شهر تاریخی را خدشه دار کرده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس خاطرنشان کرد: نه اینکه تاکنون کاری انجام نشده است بلکه مطابق با وظایف قانونی و مسئولیت های این شورا ، شهرداری شیراز و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس ، بسیاری از برنامه های عملیاتی اجرا شده است.

وی با تمجید از همگرایی و همدلی شورا و تیم شهرداری و باید پایان بهتری داشته باشد و افزود: “نگاه شهرداری و شورای شهر فقط صرفأ نگاه تأمین مالی و جمع آوری معتادین متجاوز و کارتون خواب نیست و یک نگاه بلندتری در دستور کار است “.

کرمی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه و در ماده ۸۰ دولت موظف است در پایان این برنامه ۲۵ درصد از سطح فعلی آسیب های اجتماعی را کاهش دهد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مصرف مواد مخدر فارس افزود: در بحث مبارزه با اعتیاد به عنوان مادر همه فسادها ، وظایفی برای شهرداری ، بهزیستی و نیروی انتظامی مشخص شده است اما متأسفانه در نتیجه کار ، علی رغم تلاش هایمان ، موفق به این کار نشدیم.

به گفته کرمی ، چرخه درمان معتادان موفقیت آمیز نبوده و گرچه معتادان به مواد مخدر مدتی در مراکز ماده ۱۶ و مراکز ذیل آن نگهداری می شوند ، اما شاهد حضور دوباره بسیاری از این افراد هستیم و در این صورت همه این تلاش ها از بین می روند.

وی از شهرداری شیراز خواست که فضایی را برای کارآفرینان و سرمایه گذاران فراهم کند تا حتی به طور موقت از معتادان پیشرفته استفاده کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مصرف مواد مخدر در فارس تأکید کرد: گرمخانه هایی که شهرداری شیراز آنها را فعال و تجهیز کرده است نباید محدود به فصل زمستان باشد بلکه باید در بقیه سال نیز برای اسکان و افراد بهبودیافته استفاده شود.

کرمی افزود: در سال ۹۸ حدود سه هزار معتاد متجاهر با اعتباری بیش از هشت میلیارد تومان ساماندهی شدند و امسال در پایان آبان ماه یک هزار و ۴۴۵ معتاد متجاهر جمع آوری شدند که ۵۴ نفر آنها زن هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مصرف مواد مخدر در فارس  گفت: با اجرای طرح ساماندهی شورای شهر شیراز ، هزار و ۴۸۰ معتاد متجاهر از مناطق جمع آوری شده و توسط اداره آسیب های شهرداری ، بهزیستی و نیروی انتظامی جمع آوری و به مراکز ماده ۱۶ تحویل داده شده اند که تست کرونای ۱۰ درصد آنها مثبت بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.