کمبود نان ارومیه به گفته محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی

0 9

به گزارش چاپار نیوز، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی شامگاه دوشنبه ۱۴ مهر در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه سخنانی را در باب مشکل کمبود نان در ارومیه بیان کرد.

در این جلسه او گفت: با وجود ظرفیت‌های منحصربفرد معدنی در استان متاسفانه هنوز معادن در اقتصاد آذربایجان غربی نقش خود را به درستی ایفا نکرده اند.

او خاطر نشان کرد: برای بهره مندی از ظرفیت معادن در شکوفایی اقتصادی استان از جمله اشتغال باید بستر و حمایت لازم از سرمایه گذاری صورت بگیرد. هنوز نتوانسته ایم به خوبی داشته‌های معدنی استان را معرفی کنیم.

وی افزود: با اکتشافات صورت گرفته معادن جدیدی در بخش طلا و فلزات گرانبها در برخی نقاط استان شناسایی شده است. ایمیدرو حمایت لازم از معادن تکاب را ندارد و این امر باعث شده تا ظرفیت‌های این منطقه مغفول بماند.

او ادامه داد: به هیچ وجه قابل قبول نیست که در تکاب به عنوان غنی‌ترین شهر معدنی ایران، این حجم از محرومیت وجود داشته باشد.

این استاندار در مورد سرمایه گذاری‌های قانونی در بستر دریاچه ارومیه توضیح داد: ظرفیت‌های قانونی در این حوزه وجود دارد که در صورت حمایت می‌تواند سرمایه گذاری‌های کلانی را به همراه داشته باشد. محیط زیست حمایت لازم را در این خصوص ندارد.

در زمینه مشکلات به وجود آمده برای تامین نان و کمبود نان در ارومیه او گفت: شایعاتی توسط برخی نانوایان و افراد سودجو برای گران کردن نان در سطح شهر و فضای مجازی شکل گرفته که جای هیچ نگرانی نیست.

او ادامه داد: ضمن عذرخواهی از مردم بابت مشکلات به وجود آمده، سهمیه آرد نانوایی‌ها را افزایش دادیم و به زودی هم این مسئله برطرف می‌شود.

در پایان افزود: از مردم انتظار داریم به شایعات توجه نکنند و با بردباری نسبت به رفع مشکل در یکی دو روز آینده اطمینان خاطر داشته باشند.

این خبر را هم ببینید

موضع ایران در جنگ ارمنستان و آذربایجان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.