نظرات مدیرعامل سابق باشگاه سپاهان درباره انتخابات فدراسیون فوتبال

به گزارش چاپار نیوز، اصغر باقریان، مدیرعامل سابق باشگاه سپاهان در مصاحبه ای درباره انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: مشکل فوتبال ما افراد نیستند که بتوانند با حضور خود این مشکلات را برطرف کنند. مشکل اصلی نداشتن برنامه است. این به معنای یک برنامه مدون است که همه مطمئن هستند که به آن دست خواهیم یافت. این مشکلات با جابجایی افراد و گروه ها حل نخواهد شد، زیرا شرایطی وجود دارد که هیچ کس به این موضوع اهمیت نمی دهد و آنچه در مدیریت کشور ما باقی مانده این است که همه آن ها را مجبور می کنند که بیایند و در انتخابات، اما هیچ کس طور نمی زند که چه کاری برای حل مشکلات ریشه ای انجام دهیم.

وی در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال ادامه داد: فوتبال حداقل ۲۰ سال است که در کشور ما به صورت حرفه ای انجام می شود و ما بیش از دو سال است که با مسئولان در حال بحث و گفتگو هستیم که فوتبال حرفه ای به چه معناست و پیش نیازهای آن چیست. در آن زمان ما گفتیم یا ارتباط خود را با فوتبال جهان قطع کنیم یا در جهت ریشه کن کردن مشکلات برویم ، زیرا اگر این کار انجام شود، هیچ کس به دنبال شروع کار نیست. ما فکر می کردیم که آنها این کار را می کنند، اما بعد فهمیدیم که هرچه به راحتی به دست می آوریم، به راحتی از دست می دهیم.

مدیرعامل سابق باشگاه سپاهان با اشاره به اینکه رده فوتبال حرفه ای حساب، کتاب و برنامه خاص خود را دارد، گفت: فوتبال حرفه ای براساس درآمد است نه هزینه. در فوتبال حرفه ای تا زمانی که درآمد نداشته باشید حق و اجازه هزینه ندارید. آیا در این ۲۰ سال تغییری در درآمد ما ایجاد شده است؟ در دنیای فوتبال حرفه ای، ساختارها به دلیل درآمد حرفه ای شده اند، اما اکنون افراد زیادی از صنعت فوتبال و تجارت نام می برند، اما ما در مورد آن چه کردیم؟ به جز هزینه، فوتبال این کشور چه بدست آورد؟

وی افزود: اگر در ۲۰ سال گذشته به دلیل نداشتن برنامه و همه مشکلات، ما با همان گرایش قبلی به اینجا آمده ایم، همان مسیر را ادامه خواهیم داد. مهم نیست کی میاد سر کار. مسئولان فدراسیون فوتبال جدید با مسئولان قبلی تفاوتی نخواهند داشت و موفقیتی حاصل نخواهد شد. اگر برنامه ای وجود داشته باشد ، همه کسانی که می آیند در یک قاب خاص قرار می گیرند و طبق برنامه مدونی که وجود دارد، کار خود را ادامه می دهند. در همین حال، یکی ممکن است ۱۰٪ انرژی و توان بیشتر و یکی توان و انرژی کمتر مصرف می کند و تفاوت زیادی بین اینها وجود ندارد.

باقریان درباره حضور فوتبالیست ها در فدراسیون فوتبال گفت: علی کریمی یا هر فوتبالیستی که می آید باید از صفر شروع کند. شما با دیدگاه خود شروع می کنید و پس از ترک، آیا فرد بعدی می تواند روی حمایت شما حساب کند؟ از آنجا که هیچ سیستم و ساختاری وجود ندارد، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. ما باید به سیستم و ساختار اعتماد کنیم، نه به افراد، زیرا اگر ساختاری وجود داشت، هرکسی که همه کارها را می کرد، می ماند و فرد بعدی محصول کار قبلی را به ارث می برد اما وقتی محصولی وجود ندارد، ما در واقع درجا میزنیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.