چهارمین مرحله فروش فوق العاده ایران خودرو به زودی آغاز می شود!

در این مرحله از فروش فوق العاده ایران خودرو سه محصول راناپلاس، سورن پلاس و وانت آریسان با قیمت قطعی و موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه عرضه شده است. 
به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، در جهت عرضه محصولات خودروسازان در قالب فروش فوق العاده‌ با قیمت قطعی و موعد تحویل یک تا سه ماهه، شرکت خودروسازی ایران خودرو قصد دارد ثبت‌نام متقاضیان برای چهارمین مرحله از فروش فوق العاده برای سه محصول خود اعم از سمند سورن پلاس، رانا پلاس، وانت آریسان را از روز دوشنبه‌ آغاز کند. مهلت ثبت نام به مدت سه روز (تا ١۶ مهر) می باشد.

حداکثر تا سه روز کاری پس از پایان مهلت ثبت‌نام، قرعه‌کشی با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار می گردد و اسامی برندگان از طریق سایت فروش محصولات ایران‌خودرو به نشانی esale.ikco.ir و ارسال پیامک از سرشماره ۳۰۰۰۹۶۴۴۰ اعلام می شود.

در طرح فروش فوق العاده، نیازی به پرداخت هیچ گونه وجه تحت عنوان پیش پرداخت از سوی مشتریان نیست، مشتریان منتخب پس از قرعه‌کشی به مدت پنج روز مهلت خواهند داشت تا نسبت به واریز وجه کامل خودرو اقدام نمایند.

مطباق طرح های پیشین، در این مرحله از فروش فوق‌العاده‌ ایران خودرو، محدودیت‌هایی برای ایجاد امکان ثبت‌نام مشتریان واقعی درنظر گرفته شده است. متقاضی دارای پلاک فعال انتظامی امکان ثبت‌نام در این طرح را نخواهد داشت. اختصاص یک دستگاه خودرو به هر کدملی، ارائه گواهینامه رانندگی،‌ فاصله دست کم ۴۸ ماه از آخرین خرید، ثبت‌نام یا تحویل خودرو از شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا،‌ عدم امکان صلح، تعلق شماره حساب و تلفن همراه به نام فرد متقاضی از الزامات ثبت نام در طرح فروش فوق العاده ایران خودرو می باشد.

همچنین گارانتی خودرو در صورت عدم مراجعه مشتری به شبکه خدمات پس از فروش پس از گذشت سه ماه از تحویل خودرو باطل می گردد. سند و فاکتور فروش خودرو نیز تا پایان مدت یکسال از تحویل خودرو تحت عنوان رهن نزد شرکت ایران خودرو خواهد بود.

لازم به ذکر است، در بخشنامه این فروش آورده شده است که در صورتی که افراد فاقد گواهینامه رانندگی خودرو یا دارای پلاک انتظامی فعال اقدام به ثبت‌نام در این طرح کنند، ضمن بی‌اثر شدن این ثبت‌نام،‌ به مدت سه سال از مشارکت در تمامی طرح‌های فروش ایران خودرو محروم می شوند.

مرحله هایی که پیش از انتصاب علیرضا رزم‌حسینی به سمت وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) انجام می گردید که با شرط بلوکه شدن ۱۰درصد مبلغ دریافتی در حساب فرد متقاضی همراه بود و جعفر سرقینی سرپرست وزارتخانه نیز در چهل و چهارمین جلسه کمیته خودرو از ایجاد شرطی جدید با عنوان واریز ۱۰ درصد مبلغ خودرو به منظور واقعی‌سازی بیشتر تقاضاها یاد کرده و تایید کرده بود که این ۱۰ درصد از مردم دریافت نمی‌شود، بلکه این مبلغ از زمان ثبت‌نام تا زمان اعلام منتخبان قرعه‌کشی در حساب واسط، در یک حساب بانکی به اسم فرد متقاضی خواهد مانده و در حقیقت در حساب فرد بلوکه می شود و قابل برداشت نخواهد بود اما وارد حساب خودروساز نیز نخواهد شد.

اما در بخشنامه این مرحله از فروش فوق العاده محصولات شرکت ایران خودرو تاکید شده است که هیچگونه مبلغی از متقاضی دریافت نمی‌شود.

همچنین سرپرست پیشین وزارت صمت از افزایش مدت زمان واریز از ۵ روز به ۱۲۰ روز در کنار همان شرط واریز ۱۰ درصد مبلغ خبر داده بود اما همانگونه که ذکر شد، در شرایط مرحله جدید با توجه به اینکه مبلغی پیش از قرعه‌کشی توسط متقاضی واریز نمی‌شود، مهلت واریز منتخبان پس از اعلام اسامی، همان پنج روز می باشد.

قیمت قطعی محصولات عرضه شده در چهارمین مرحله از فروش فوق العاده ایران خودرو مطابق جدول زیر می باشد:

جدول چهارمین مرحله فروش فوق العاده ایران خودرو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.