مراسم تشییع محمدرضا شجریان / هزار دستان موسیقی در طبیعت آرام گرفت

0 8

مراسم تشییع استاد محمدرضا شجریان صبح امروز در آرامگاه فردوسی مشهد و با حضور هنرمندان و علاقه مندان به استاد، برگزار شد و استاد در خانه ابدی اش آرام گرفت.

این هنرمند برجسته که با عنوان “خسرو آواز ایران” مشهور است، توسط فرزندانش و خانواده آن مرحوم تشییع شد و همایون شجریان هنگام مراسم خاکسپاری، تصنیف مرغ سحر را بر مزار پدر خواند. هنرمندان با حضور در مراسم این مرحوم بزرگوار، به مقام ایشان ادای احترام کردند.

در حالی که قرار بود محل دفن محمدرضا شجریان در کنار مزار اخوان ثالث باشد، امروز محل دفن پیکر استاد به دلیل جانمایی نامناسب و به درخواست خانواده ایشان تغییر کرد و در کنار موزه آرامگاه فردوسی مشهد تدفین شد.

در مراسم تشییع محمدرضا شجریان ، ۱۵۰ نفر از بزرگان موسیقی و اهالی هنر حضور داشتند.

مدیر عامل خانه موسیقی در مراسم تشییع و تدفین محمدرضا شجریان اظهار کرد: وظیفه داریم فقدان استاد شجریان را به یکدیگر تسلیت بگوییم. استاد برکات فراوانی داشت. با رفتن شجریان یک ملت هم‌دل شدند. شجریان از ایران هم فراتر بود و به تمام فارسی‌زبانان تعلق داشت. وی همچنین پیشنهاد کرد تا روز اول مهر که روز تولد استاد شجریان است، به نام ایشان نامگذاری شود.

تشییع و تدفین محمدرضا شجریان با سخنان پسر

همایون شجریان پسر این هنرمند عالیقدر بعد از مراسم خاکسپاری پدرش گفت: من معذرت می خواهم اگر امکان نبود میلیون ها نفر پدر را با دست خودشان به خاک بسپارند. من دستان شما را می بوسم.

وی همچنین ادامه داد: هزار دستان موسیقی را به دست طبیعت سپردیم. ما اعتبارمان را از شما می گیریم، ما آرامش مان را از شما می گیریم. باعث همه صبر و شکیبایی ما شما هستید و از همه تشکر می‌کنم که با همه سختی های موجود در مراسم تشییع و تدفین استاد شجریان شرکت کردید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.