نحوه مدیریت درست آلودگی هوا در کلان شهرها از زبان محقق محیط زیست

عماد مطلبی در گفت وگویی، مدیریت آلودگی هوا در کلان شهرها را یکی از چالش های حوزه محیط زیست شهری دانست و اظهار داشت: مسئله آلودگی هوا یکی از مهمترین مشکلات زیست محیطی و بهداشتی در کلان شهرها است.
وی ترافیک بسیار بالای وسایل نقلیه فرسوده و غیراستاندارد، موقعیت اقلیمی و توپوگرافی خاص و ایجاد صنایع متعدد در مسیر باد را از دلایل اصلی آلودگی هوا در کلانشهرها دانست و افزود: تناژ بالای آلودگی، کمیت، تراکم و توزیع فضایی منابع آلاینده هوا در شهر و حرکت هوا و باد عواملی هستند که به طور کلی بر کیفیت هوا و میزان آلاینده های هوای شهری تأثیر می گذارند.

این محقق محیط زیست با بیان اینکه منابع آلودگی هوا در کلان شهرها به دو گروه بزرگ ساکن و متحرک تقسیم می شوند، تصریح کرد: علت اصلی آلودگی در این دو نوع منابع احتراق سوخت های فسیلی است.

وی منابع سیار را شامل ناوگان خودروهای سواری، تاکسی، موتورسیکلت، وانت، مینی بوس، اتوبوس و کامیون و منابع ساکن را شامل صنایع آلاینده، بخشهای خانگی و تجاری، تبدیل انرژی، ترمینالهای اتوبوس بین شهری و جایگاه بنزین دانست.

وی با اشاره به نقش آلاینده های سیار در تولید آلودگی هوا در کلان شهرها ادامه داد: نبود زیرساخت های حمل و نقل عمومی مناسب و فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل عمومی، کمبود یا نبود زیرساخت های مناسب و ایمن برای تشویق شهروندان به شهروندانشهروندان حمل و نقل پاک(مسیرهای دوچرخه سواری و پیاده روی)، عدم مدیریت تقاضای سفر در کلان شهرها و ترافیک وسایل نقلیه فرسوده و سنگین آلاینده در داخل شهرها از جمله چالش هایی است که کلان شهرها در این زمینه با آن روبرو می شوند.

مشاور کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر رشت، خواستار همکاری سازمانها و مقامات مرتبط در اجرای کامل مفاد قانون هوای پاک شد و افزود: توجه به قانون هوای پاک و اجرای دقیق آن یکی از مراحل مهم و مؤثر برای دستیابی به خروج از چالش آلودگی هوا، به ویژه در کلان شهرها است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه عدم ضمانت دقیق در اجرای قوانین مربوطه در زمینه صنعت و تولید وسایل نقلیه غیرمرتبط با استانداردهای بین المللی و تردد آنها در سطح شهر و فاصله بین استانداردهای موجود معاینه فنی وسایل نقلیه با استانداردهای بین المللی برای تشدید چالش های زیست محیطی هوا کمک می کند

این دانشجوی دکترای تخصصی جغرافیا و برنامه ریزی شهری، با بیان اینکه در صنعت ساخت و ساز هیچ نظارتی بر نحوه تولید مصالح ساختمانی و میزان تولید آلاینده ها وجود ندارد، گفت: مصرف سالانه انرژی در ساختمان های کشور از متوسط ​​جهانی بالاتر است.
وی لازمه موفقیت در این زمینه را مدیریت استراتژیک و همکاری همه جانبه دستگاه های متولی مدیریت شهری و الزام به اجرای کامل مفاد قانون هوای پاک دانست و تصریح کرد: مشارکت گروه های مردم نهاد و نظارت مداوم بر اجرای مفاد قانون هوای پاک، سبب ارائه راهبردهایی برای بهبود کیفیت هوا در کلان شهرها می شود.

وی با تأکید بر لزوم توسعه ناوگان عمومی پاک و افزایش مشارکت آن در سفرهای شهری از طریق ایجاد زیرساخت های آن از جمله توسعه خطوط مترو و خرید و ساخت واگن های مترو برای کاهش آلودگی هوا در کلان شهرها گفت: علاوه بر این، جلب مشارکت بخش خصوصی در سیستم حمل و نقل اتوبوسرانی می تواند حمل و نقل پاک را گسترش دهد.

این کارشناس محیط زیست خواستار جلوگیری از تردد وسایل نقلیه آلاینده از طریق اعمال نظارتی و ساز و کارهای بازدارنده شده و گفت: تجهیز و گسترش مراکز معاینه فنی و توقف استفاده از وسایل نقلیه و کامیون های آلاینده توسط پیمانکاران شهرداری، و انجام اقدامات لازم را انجام برای جایگزینی وسایل نقلیه فرسوده ، حمل و نقل عمومی از دیگر برنامه های بازدارنده ای بخش است.

وی این ارتباط بین حمل و نقل با کاربری استفاده از زمین شهری، معاملات تجاری و فعالیت در کلان شهرها را مبنای مطالعات حمل و نقل برای پروژه های شهری جذب کننده سفر دانست، که باعث همپوشانی همزمان برنامه های جامع توسعه شهری و برنامه های جامع ترافیکی می شود. خاطر نشان کرد: ضرورت استقرار نظام سازمانی شهر الکترونیک و هوشمندسازی شهری از طریق گرفتن عوارض استفاده از جاده های شهری با نصب سیستم های هوشمند و اخذ عوارض از وسایل نقلیه فرسوده در مناطق مرکزی و پرجمعیت شهر، احساس می شود تا بتوانیم آلودگی هوا در کلان شهرها را هوشمندانه مدیریت کنیم.

وی با تأکید بر لزوم نظارت بر آلاینده های هوا و منابع تولیدی آنها همراه با تهیه و به روزرسانی لیست منابع انتشار آلودگی هوا، نظارت و پیش بینی روزانه کیفیت هوا و گزارش آن، افزود: برای کاهش آلودگی منابع خانگی باید احداث ساختمانهای سبز را ارتقا دهیم.

این دانشجوی دکترای تخصصی جغرافیا و برنامه ریزی شهری، همچنین فرهنگ سازی عمومی شامل تشویق هوشمندانه شهروندان به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و استفاده کمتر از وسایل نقلیه تک سرنشین و آموزش و اطلاع رسانی در مورد اهمیت تأثیرات آلودگی هوا در سلامت را از فرآیندهای مهم در برنامه ریزی شهری برای ارائه استراتژی های موثر برای بهبود کیفیت هوا عنوان کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.