رصد تهران با ۱۵۰۰ دوربین | پلیس با خاموشی ‌های شبانه پایتخت مخالف است

رییس پلیس پایتخت از رصد تهران به وسیله ۱۵۰۰ دوربین خبر داد و با خاموشی ‌های شبانه پایتخت نیز مخالفت کرد.

به گزارش چاپارنیوز ، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای مرحله دوم پروژه صاعقه با حضور جمعی از خبرنگاران در مورد تعطیلی برخی خیابان ها و فضاهای پایتخت و احتمال افزایش رخ دادن جرم در خاموشی ‌های شبانه پایتخت گفت: ما به شدت با این موضوع مخالف هستیم و به صورت رسمی و کتبی مخالف بودن خود را در. همان روزهای اولیه به مراجع ذی صلاح و شورای تأمین استان تهران اعلام کردیم.

رحیمی تأکید کرد: ایمنی افراد برای پلیس مهم است و ما نسبت به آن حساسیت خاصی داریم.

رحیمی در پاسخ به سوالی درباره مشکلات قضایی ناشی از تیراندازی به برخی از افسران در عملیات پیگیری تعقیب و گریز پلیس ، گفت: “ما باید حقیقت قضیه را ببینیم. طبق مشاهدات ما انصافأ قضات و دادگستری رابطه بسیار خوبی دارند و همکاری خوبی بین پلیس و افسران وجود دارد. ” و علی رغم شرایط دشوار جامعه ، از جمله گرانی و تورم ، که پدیده های ناهنجار را افزایش می دهد ، امنیت خوب و بی نظیری در پایتخت وجود دارد که نشان دهنده همدلی بین پلیس و دادگستری است.

رحیمی ادامه داد: شاید متهمی در زندان باشد و چند روز پس از آزادی دوباره اقدام به سرقت کند، اما این تقصیر دستگاه قضایی یا پلیس نیست و از این لحاظ نباید تصور کرد که پلیس و دادگستری با مجرمان برخورد نمی کنند.

رحیمی با اشاره به اینکه تعامل پلیس و دادگستری به صورت ۲۴ ساعته انجام می شود ، گفت: در نتیجه این تعاملات ، کشف جرایم و دستگیری متهمان در تهران از ابتدای سال تا به الان هشت درصد رشد داشته است. “

طرح امنیت شبانه در تهران و کاهش جرایم

رحیمی در پاسخ به سوالی درباره اجرای طرح امنیت شبانه در تهران گفت: “پس از بررسی مشکلات و مسائل موجود به این نتیجه رسیدم که باید به فکر شب های تهران باشیم و این طرح را اجرا کنیم برنامه ای که اجرای آن ادامه خواهد یافت. ” این پروژه سه شب پیش با استفاده از ظرفیت پلیس پیشگیری ، یگان امداد ، پلیس راهنمایی و رانندگی ، پلیس آگاهی ، پلیس امنیت و … آغاز شد.

رحیمی درباره جزئیات این طرح اظهار داشت: تلاش ما در اجرای این طرح این است که گشت های مقطعی پلیس در محورهای بزرگراه ، میادین مهم و خیابان های بزرگ داشته باشیم و از ظرفیت گشت های کلانتری در خیابان ها و کوچه های کوچک و دور افتاده و … استفاده کنیم. “

به گفته رحیمی ، در نتیجه و اجرای این طرح در مدت زمان کوتاهی منجر به کاهش بیش از ۱۰٪ جرایم به ویژه سرقت در تهران شده است.

رصد تهران با بیش از ۱۵۰۰ دوربین

رحیمی با اشاره به اینکه علاوه بر طرح امنیت شبانه در تهران بیش از ۱۵۰۰ دوربین نظارتی بصورت شبانه روزی در تهران فعال هستند و پایتخت را رصد می کنند ، اظهار داشت: البته باید صادقانه با مردم صحبت کنیم و برد و دید دوربین ها در شب کمتر نسبت به طول روز است ، اما در مقر فرماندهی تهران بزرگ ، پیشگیری ، یگان امداد و سایر مراکز در پایتخت به صورت ۲۴ ساعته نظارت می شود.

رئیس پلیس پایتخت در مورد اجرای حکم جلب متهم های فراری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از چهار هزار متهم فراری که احکام آنها صادر شده اما فراری بوده اند یا به قوه قضائیه گزارش نشده اند ، دستگیر و تحویل قوه قضائیه شده اند. احکام خلع ید نیز در حال انجام است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.