نام تیم استقلال و پرسپولیس در میان لیست محرومیت ۱۳ تیم لیگ برتری

0 22

به گزارش خبرگزاری چاپار نیوز و به نقل از کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال، علت محرومیت ۱۳ تیم که شامل ۱۱ تیم لیگ برتری و دو تیم سقوط کرده به لیگ دسته یک است، عدم تعهد کافی به دیون قطعی خود در این کمیته می باشد. این تیم ها تا اطلاع ثانوی محروم از جذب بازیکن در پنجره نقل و انتقالات می شوند و امکان ثبت قرارداد بازیکنان جدید خود را در سازمان لیگ نخواهند داشت.

محرومیت‌ ۱۳ تیم لیگ برتری از فصل نقل و انتقالات با محرومیت برخی از تیم‌ها از جمله استقلال و شهرخودرو به دلیل عدم رعایت احکام انضباطی از سوی فیفا مواجه گردیده اند، متفاوت است و این تیم‌ها برای حل مشکلات ثبت قرارداد بازیکنان خود باید هم در داخل کشور و هم خارج از آن به دیون خود عمل کنند.

محرومیت 13 لیگ برتری از جمله استقلال و پرسپولیس

بر اساس سخن نور شرق، رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال، اسامی ۱۳ تیم محروم به شرح زیر می باشد:

تیم‌های ذوب آهن، پیکان، فولاد خوزستان، ماشین سازی، نفت مسجد سلیمان، سایپا، شاهین، شهرداری بوشهر، پرسپولیس، استقلال، شهرخودرو، نساجی، تراکتور و پارس جنوبی.

این ۱۳ تیم به دلیل عدم پایبندی تعهدات‌شان نسبت به احکام این کمیته، حق ثبت قرارداد بازیکنان خود را ندارند و پنجره نقل و انتقالات این تیم ها تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد.

طبق گزارشات به دست آمده، کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال ضمن در نظر گرفتن معافیت برای چهار تیم آسیایی ایران اعلام کرد که برای کمک به تیم‌های مذکور، تصمیم نهایی بر این است که به طور موقت و فقط این چهار باشگاه، برای لیگ قهرمانان آسیا امکان ثبت قرارداد را داشته باشند، تا بتوانند از بازیکنان خود در لیگ قهرمانان آسیا استفاده کنند. ناگفته نماند که این امر فقط مربوط به آسیا است و آن‌ها تحت هیچ شرایطی اجازه استفاده از بازیکنان جدید خود در لیگ برتر را ندارند و باید ابتدا به دنبال حل مشکل خود در خصوص تعهدات‌شان به احکام این کمیته باشند.

علی رقم وجود این معافیت، دو تیم استقلال و شهرخودرو به دلیل محرومیت‌های بین‌المللی از سوی فیفا، قادر به ارسال اسامی بازیکنان جدید خود به لیگ قهرمانان آسیا نخواهند بود و نمی‌توانند از آن‌ها در این رقابت‌ها استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.