محرومیت ورزشکار ژاپنی به دلیل رعایت نکردن اصول اخلاقی

0 10

به گزارش چاپار نیوز و به نقل از سایت واشنگتن پست، فدراسیون شنای ژاپن یک ورزشکار این کشور را به علت رعایت نکردن مسائل اخلاقی با محرومیت مواجه نمود. محرومیت ورزشکار ژاپنی به دلیل خیانت به همسرش بوده است.

فدراسیون شنای ژاپن پس از منتشر شدن مطلبی مبنی بر رابطه داشتن دایا ستو، شناگر موفق ژاپنی با یک زن دیگر توسط یک مجله زرد در این کشور، این ورزشکار را به محرومیت محکوم کرد.

لازم به ذکر است که ستو در المپیک ۲۰۱۶ ریو در ماده ۴۰۰ متر انفرادی موفق به دریافت مدال برنز شد و قهرمان کنونی جهان در این ماده و ۲۰۰ متر می باشد. همچنین این ورزشکار، پدر دو فرزند بوده که پس از منتشر شدن عکس های خود با یک زن دیگر چند بار عذرخواهی نموده است.

این ورزشکار بیانیه ای برای عذر خواهی منتشر نموده و در این بیانیه اعلام کرد: می خواهم صادقانه توجه کامل خود را به شنا نشان دهم تا بتوانم اعتماد خانواده ام را که با رفتار غیرمسئولانه خود به شدت صدمه دیده را بار دیگر جلب کنم و مورد قبول خانواده و همچنین همه شما به عنوان شناگر قرار بگیرم.

لازم به ذکر است که ورزشکاران ژاپنی موظف به رفتارهای مثال زدنی هستند و با هرگونه انحراف آن ها برخورد خواهد شد.

جالب است بدانید که این ورزشکار پس از عذرخواهی رسمی از رفتار خود، همچنان می تواند در المپیک توکیو حضور یابد اما فعلا حق تمرین نخواهد داشت و به همین خاطر تمامی قراردادهای اسپانسری او با کمیته المپیک ژاپن لغو شده و از کاپیتانی تیم شنای کشورش نیز کنار گذاشته شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.