گفته های دکتر روحانی در جلسه ستاد مبارزه با کرونا درباره محدودیت های جدید کرونا

به گزارش چاپار نیوز، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در رابطه با محدودیت های کرونا اظهار کرد: محدودیت های جدید در ۲۵ استان و ۴۶ شهرستان اعمال می شود.

حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن اشاره به این مورد که ما در بحث کرونا مسائل مفصلی را در جلسه امروز بررسی کردیم، عنوان کرد: ما برای اینکه بتوانیم در برابر این ویروس موفق شویم باید به وظایف خود عمل کنیم. بهداشت و درمان و دولت و مردم هرکدام وظایف خود را دارند که باید انجام دهند. از تامین وسایل و خرید آن تا سایر اقدامات و نیز وظایف کادر پزشکی کشور.

وی افزود: اگر مردم در این زمینه با تمام توان به صحنه نیایند و وظایف خود را انجام ندهند قطعاً ما در برابر این ویروس موفق نمی شویم.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: برای بهداشت و درمان و اداره کشور و تامین منابع مالی باید اقدامات لازم را انجام دهیم و یکی از مواردی که جزو نواقص کار ما بود این بود که در اینجا مصوباتی تصویب می شد اما در بخش اجرا مورد عمل قرار نمی گرفت که به همین دلیل با دستور رهبری قرارگاهی برای اجرای این مصوبات و برخورد با متخلفان شکل گرفت.

دکتر روحانی در ادامه گفت: گروه های آسیب پذیر و سالمندان و کسانی که بیماری زمینه ای دارند را هم در جلسه امروز مورد بررسی قرار دادیم و دیدیم کشورهایی که نسبت به این دسته از افراد کار نظارت و مراقبت خوبی را انجام دادند، فوتی های خود را کنترل کردند. ما هم در زمینه این دسته از افراد و مراقبت از آنان کارنامه خوبی داشته ایم.

وی اینگونه ادامه داد: بنابراین اعمال حاکمیت باید در کنار انضباط اجتماعی و مردمی مورد توجه قرار گیرد. در واقع نمی توان فقط به انضباط اجتماعی تکیه کرد. اگر قرار است کسی مراسم عقد و عروسی بگیرد به او پروتکل ارائه دهیم تا بداند چگونه عمل کند.

ریاست جمهوری ایران اعلام کرد: در جلسات گذشته هم تاکید کردیم که کسی که قرنطینه می شود، محله هم باید به او کمک کند و نیازمندی های وی را تامین کند. فرض کنید یک پیرمرد و پیرزن را قرنطینه کنیم، محله باید نیازهای آنان را تامین کند و در اینجا بسیج می تواند وارد عمل شود.

وی همچنین افزود: همچنین کسانی که شاغل هستند و به مدت ۱۵ روز قرنطینه می شوند نیز باید حمایت بیمه را در نظر بگیریم.

محدودیت های جدید کرونا در چه شهرهایی اعمال می شود؟

دکتر روحانی در رابطه با محدودیت های جدید کرونا گفت: محدودیت های جدیدی برای ۲۵ استان و ۴۶ شهرستان اعمال می شود که از روز چهارشنبه تا جمعه بعد (۱۰ روز ) این محدودیت ها برای مراکز استان اعمال می شود.

ریاست جمهوری ایران اعلام کرد: آن ۴۳ شهرستان قبلی هم که برایشان محدودیت در نظر گرفته بودیم را مجددا تمدید کردیم. برای این ۲۵ مرکز استان هم همانطور که گفتیم از روز چهارشنبه کار محدودسازی را آغاز می کنیم.

وی در پایان گفت: فعالیت های ردیف ۳ و ۴ که بیشتر جنبه آموزشی دارند و با تجمع افراد همراه می شوند نیز در این ۱۰ روز تعطیل می شود که همه این موارد و سایر مصوبات را سخنگوی ستاد به اطلاع خواهد رساند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.