مجموعه تفسیر همراه در ماه مبارک رمضان رونمایی می شود

رئیس ستاد فهما با اشاره به برنامه‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ماه مبارک رمضان، از رونمایی مجموعه تفسیر همراه خبر داد. به گزارش چاپارنیوز، حجت الاسلام والمسلمین “حبیب رضا ارزانی” در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، با اشاره به برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: بر اساس شرایط استانها و مناطق کشور سلسله فعالیت های ستاد فهما استمرار یافت، اما تمرکز اصلی ما روی مجموعه ای از برنامه ها و پویش های مجازی است.

رئیس ستاد فهما در ادامه به طرح “تلاوت نور” اشاره کرد و افزود: این طرح بیش از دو دهه است که در مساجد کشور برگزار می شود و اکنون در آستانه دهه سوم همزمان با ماه مبارک رمضان در نظر گرفتیم تا موفقیت سالها اجرای این طرح قرآنی را رونمایی کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین ارزانی گفت: در همین راستا ۳۰ مجلد قطع پالتویی و ۴ مجلد در قطع وزیری از طرح تلاوت نور شامل تفسیر و ارائه نکات از یکی از آیات منتخب در هر صفحه از قرآن کریم که به خط عثمان طه نگارش شده، ذیل طرح ملی تلاوت نور در ولادت امام حسن مجتبی (ع) در ماه مبارک رمضان رونمایی می شود.

رئیس ستاد فهما اظهار داشت: مجموعه تفسیر همراه به ویژه برای ایام مبارک رمضان ابزار خوبی است، زیرا ماه رمضان طبق حدیثی از امام محمد باقر (ع) بهار قرآن است، همانطور که فرمود: “لِکلِّ شَیْءٍ رَبیعٌ وَ رَبیعُ الْقُرْآنِ شَهْرُ رَمَضانَ” امام باقر(ع) فرمود: هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.

وی با بیان اینکه تفسیر و تبیین نکات یک آیه منتخب از قرآن رویکردی برای ادغام هرچه بیشتر افراد با کلام الله مجید است، افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) همواره تاکید بر این مهم داشتند که قرآن باید وارد زندگی افراد شود؛ با توجه به تاکید معظم‌له، ارائه و اجرای پروژه هایی در این قالب فرصتی برای آشنایی بخشهای مختلف مردم با مضامین قرآنی در نظر گرفته می شود. مخصوصاً برای جوانان، وقتی امام صادق (ع) درباره انس با قرآن در جوانی فرمود: “هرکس در جوانی قرآن بخواند و ایمان داشته باشد، قرآن با گوشت و خون او عجین شده و خداوند متعال او را همراه فرشتگان پیام برنده و نیک رفتار خود رفیق کند و قرآن در قیامت برای او مانع و پرده در برابر دوزخ خواهد بود و می گوید: پروردگارا! هر کارگری به مزد تلاش خود رسیده جز آن‌که برای خواندن من تلاش کرده است، پس عزیزترین هدایای خود را به او بده”.

رئیس ستاد فهما ادامه داد: حفظ حیات انسان مسئله مهمی است که در روایات نیز به آن اشاره شده است، در حال حاضر کرونا در کشور ریشه گسترانده و البته همه فعالیت های حضوری در مساجد بسته است اما این بدان معنا نیست که این مجموعه برنامه ها نباید در قالب دیگری، یعنی فضای مجازی ایجاد شود، بر این اساس، ستاد هماهنگی کانون های مساجد بسیاری از فعالیت های قرآنی خود را در قالب انجام پویش ها و مسابقات در زمینه فضای مجازی ادامه می دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.