معاون نظارت و بازرسی سازمان (صمت): هفته آینده قیمت مرغ متعادل خواهد شد

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران بیان کرد که قرار است مرغ با نرخ مصوب در ۲۵۰ میدان تره بار اصلی و فرعی تهران توزیع شود و همچنین در خصوص متعادل شدن قیمت مرغ گفت: باید عرضه مرغ از سوی وزارت جهاد کشاورزی چند روز ادامه پیدا کند و در این صورت تا هفته آینده قیمت‌ها متعادل خواهد شد.

به گزارش سایت چاپار نیوز، سعید محمدی پور در یک برنامه خبری اعلام کرد: در آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران مقرر شد مرغداری‌هایی که ارز دولتی گرفتند بازرسی شوند که در نتیجه این بازرسی‌ها مشخص شد از ۵۲ واحد مرغداری که نهاده دولتی گرفته بودند، ۴۵ واحد متخلف هستند و مرغ با نرخ مصوب به بازار عرضه نکرده‌اند؛ بنابراین تخلف ۲۴۱ میلیارد ریالی در این بخش کشف و پرونده آن به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شد و نتایج پیگیری از تعزیرات استان حاکی از آن است که احکام آن ها در حال اجرا است.

وی ضمن اشاره به اینکه مسئولان وزارت جهاد کشاورزی دلیل افزایش قیمت مرغ را وقفه در جوجه ریزی دانسته اند، وعده داد که تا هفته آینده با افزایش تعداد مرغ‌هایی که آماده کشتار می‌شوند قیمت مرغ متعادل ‌شود.

محمدی پور در ادامه از نظارت جدی بر عرضه مرغ از سوی وزارت جهاد کشاورزی در میدان بهمن و میدان پیروزی تهران با قیمت ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان خبر داد و در خصوص متعادل شدن قیمت مرغ اعلام کرد: مقرر شده مرغ با نرخ مصوب  در ۲۵۰ میدان تره بار اصلی و فرعی تهران توزیع شود و امروز این ۲۵۰ میدان رصد شده و گزارش‌ها نشان می‌دهد در همه میدان‌های تره بار تهران مقادیری مرغ عرضه شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه کاهش قیمت مرغ ظرف یک یا دو روز ممکن نیست، تاکید کرد: باید این عرضه مرغ از سوی وزارت جهاد کشاورزی چند روز ادامه پیدا کند و در این صورت تا هفته آینده قیمت‌ها متعادل خواهد شد.

روز گذشته قیمت مرغ گرم در خرده فروشی های سطح شهر تهران با افزایش شدیدی رو به رو شد و به حدود ۳۳ هزارتومان رسید. در صورتی  که هفته گذشته قیمت مرغ گرم در بازار حدود ۲۶ تا ۲۷ هزارتومان بود. به عبارت دیگر قیمت مرغ به صورت ناگهانی در کمتر از یک هفته حدود ۶۰۰۰ تومان افزایش قیمت داشته است.

این در حالیست که اواخر مهر ماه کارگروه تنظیم بازار استان تهران قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان تصویب کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.