مبارزه با زمین خواری ۲۴ هزار هکتار از اراضی آزاد سازی شدند

به گزارش چاپارنیوز، سردار مهدی معصوم بیگی با تأکید بر لزوم حفاظت از سرمایه های ملی و مردمی در برابر فرصت طلبان و دلالان اظهار داشت: جلوگیری و مبارزه با زمین خواری از اولویت های پلیس پیشگیری و یگان های حفاظت و با هم افزایی سازمانی و اشراف اطلاعاتی، قاطعانه از این پدیده شرور جلوگیری می کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه امنیت پایه و اساس توسعه است، گفت: با تلاش ۱۰ ماهه همکارانم در واحد حفاظت سازمان های ملی زمین و مسکن، اراضی و مراتع کشور، ۷۳۰۹ فقره حکم قضائی اجرا و ۳۵۹۹۸ فقره زمین دولتی، کشاورزی و منابع طبیعی از اشغال و تعرض رفع شده است.

وی در مورد مبارزه با زمین خواری کل مساحت اراضی اشغال شده را ۲۴ هزار و ۵۱۴ هکتار به ارزش ۱۸۳ هزار و ۱۴۶ میلیارد ریال ذکر و خاطرنشان کرد: نظارت مستمر، کنترل، نظارت، پیگیری و هم افزایی اطلاعاتی بین واحدهای حفاظت از جمله دلایل موفقیت پلیس پیشگیری در جلوگیری از حمله به اراضی سه گانه است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از صدور ۷۳۸ سند قضایی، تشکیل ۲۹۶۷۸ پرونده برای از رفع غصب زمین، دستگیری هزار و ۶۵۷ غاصب اراضی از دیگر اقدامات ارزشمند یگان های ملی حفاظت از زمین و خانه، جنگل ها و مراتع و امور اراضی در این مدت برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، معصوم بیگی خاطرنشان کرد: اراضی ملی، طبیعی و کشاورزی یک موهبت الهی است و متعلق به همه مردم است و حفاظت از این منابع و مواهب الهی یک امر شرعی، قانونی و عمومی است. بنابراین، در حالی که ما عموم مردم را به ادامه همکاری با پلیس پیشگیری دعوت می کنیم، با سودجویان مصمم که قصد حمله به خزانه مسلمانان را دارند، برخورد خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.