ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح تا ۲۸ روز + جزییات تحقیق انجام شده

به گزارش چاپار نیوز، محققان استرالیایی در گزارشات جدید خود منتشر کردند که ماندگاری ویروس کرونا یا همان SARS-CoV-۲ تا ۲۸ روز بر روی سطوح مشترک همانند اسکناس، شیشه صفحه نمایش‌های تلفن همراه و سطوح فلزی خواهد بود.

به نقل از پایگاه اینترنتی نیوزمدیکال، این تحقیقات توسط محققان مرکز آمادگی برای مقابله با بیماری (ACDP) در استرالیا صورت گرفته است و اثبات کرده که SARS-CoV-۲ در دماهای پایین می تواند برای مدت طولانی تری زنده بماند.

طبق این تحقیقات ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح متخلخل مانند پنبه در مقایسه با سطوح غیر متخلخل یا صاف مانند شیشه، استیل و وینیل مدت زمان بیشتری است. همچنین ویروس کرونا روی اسکناس های کاغذی هم در مقایسه با اسکناس های پلاستیکی زمان بیشتری زنده می ماند.

دکتر لاری مارشال رییس اجرایی این مرکز CSIRO بیان کرد: تحقیقات مربوط به مانایی این ویروس بر روی سطوح مختلف بر اساس یافته های مطالعات دیگری انجام شد که این سازمان ملی – علمی در زمینه کووید-۱۹ انجام داده بود از جمله این تحقیقات آزمایش واکسن، آزمایش فاضلاب، ساخت تجهیزات محافظ شخصی (PPE) و مجموعه بزرگی از داده هایی بود که از هر کدام از این تحقیقات پشتیبانی می کند.

او گفت: تعیین این که این ویروس واقعاً چه مدت روی سطوح زنده می ماند، ما را قادر می کند تا با دقت بیشتری شیوع آن را پیش بینی کنیم، گسترش آن را کاهش دهیم و اقدامات بهتری در محافظت از مردم خود انجام دهیم.

دکتر مارشال بیان کرد: نتایج تحقیقات ما نشان می دهد که SARS-CoV-۲ می تواند مدت زمان طولانی بر روی سطوح باقی بماند که این موضوع بر شستن مرتب دست ها و تمیز کردن منظم سطوح تاکید می کند.

او توضیح داد: در دمای ۲۰ درجه سلسیوس یعنی حدود دمای اتاق، این ویروس بسیار قوی است و مدت ۲۸ روز بر روی سطوح صاف مانند شیشه موجود در صفحه های نمایش تلفن همراه و اسکناس ها زنده می ماند.

طبق نتایج به دست آمده مشخص شد که ماندگاری ویروس کرونا بر روی سطوح مدت زمان زیادی است. این مقاله که در رابطه با تأثیر دما بر ماندگاری SARS-CoV-۲ بر روی سطوح مشترک بود، در مجله Virology منتشر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.