جو بایدن از لغو مناظره دوم در صورت ادامه بیماری ترامپ خبر داد

0 9

نامزد ریاست جمهوری دموکرات‌های آمریکا از احتمال لغو مناظره دوم خبر داد و گفت در صورت عدم بهبودی دونالد ترامپ از کرونا، مناظره بعدی با این رئیس‌جمهوری باید لغو شود. تیم بایدن تدابیر احتیاطی برای پیشگیری از ابتلای او به این بیماری را افزایش داده‌اند.

به گزارش چاپار به نقل از رویترز، جو بایدن اظهار داشت که در صورت عدم لغو مناظره دوم این مناظره در ۱۵ اکتبر (۲۴ مهر) در میامی باید تحت تدابیر بهداشتی سفت و سخت انجام گیرد. وی ابتلای ترامپ به کرونا و موج دیگری از ابتلای جدید مقام‌های کاخ سفید را مشکلی بسیار جدی توصیف کرد.

این نامزد دموکرات‌ها در انتخابات سوم نوامبر پس از کمپین در پنسیلوانیا به خبرنگاران بیان کرد: «اگر ترامپ هنوز به کرونا مبتلا باشد، ما نباید مناظره داشته باشیم. نمی‌دانم الان وضعیت رئیس‌جمهور ترامپ چطور است. نمی‌دانم وضعیت او چیست. قطعا مشتاق مناظره با او هستم اما فقط امیدوارم که تمام پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.»

سخنگوی کمپین ترامپ در واکنش به اظهارات بایدن درمورد احتمال لغو مناظره دوم گفت: «ترامپ در سلامت به آنجا خواهد رفت. بایدن نمی‌تواند از زیر این مناظره شانه خالی کند و حافظان او در رسانه‌ها نمی‌توانند او را پوشش دهند.»

بعد از چند روز انتشار پیام‌های متناقض از طرف پزشکان و دستیاران در مورد وضعیت رئیس‌جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ ۷۴ ساله دوشنبه پس از سه شب بستری در بیمارستان، به کاخ سفید بازگشت. پزشک او سه‌شنبه گفت که دیگر علائم کووید-۱۹ را ندارد و وضعیت وی را بسیار خوب عنوان کرد.

انتقاد میشل اوباما از واکنش ترامپ به ویروس کرونا

دوره عادی قرنطینه برای کسانی که تست کرونای‌شان مثبت می‌شود، ۱۴ روز است. ترامپ روز جمعه از ابتلای خود به کرونا خبر داد اما سه روز بعد درحالی به کاخ سفید بازگشت که این بیماری همچنان در بین دستیاران ارشد او رو به گسترش است و هر روز به تعداد مبتلایان اضافه می‌شود.

بایدن پیش از اینکه احتمال لغو مناظره دوم را اعلام کند، با انتقاد از رقیب خود به خاطر کم اهمیت نشان دادن خطر ویروس کرونا گفت: باید خیلی نگران بود. او گفت که رئیس جمهوری آمریکا باید آموزه‌های صحیح را درباره ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی به عموم جامعه منتقل کند.

میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا هم در پیامی ویدیویی از واکنش ترامپ به ویروس انتقاد و از مردم درخواست کرد طوری به بایدن رای دهند که “انگار زندگی شما به آن بستگی دارد.”

وی ضمن اشاره به واکنش ترامپ به ویروس تاکید کرد: «هفت ماه گذشته و او هنوز طرحی برای مقابله با این ویروس ندارد. او هنوز مرتبا از ماسک استفاده نمی‌کند و دیگران را نیز به همین رفتار تشویق می‌کند؛ در حالی که حتی این کار ساده می‌تواند جان تعداد بی‌شماری را نجات دهد. در عوض او به اینکه این همه‌گیری تهدیدی واقعی نیست، وانمود کرده و در مردم شک و شبهه ایجاد می‌کند.»

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.