مخالفت حماس با لغو طرح محکومیت عادی‌سازی روابط امارات با اسرائیل

0 11

دو جنبش حماس و جهاد اسلامی ضمن مخالفت با لغو طرح محکومیت عادی‌سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم اشغالگر صهیونیستی اسرائیل در نشست امروز اتحادیه عرب این تصمیم را تأسف‌بار و عاملی تهدیدآمیز برای منطقه بیان کردند.

مخالفت حماس با لغو طرح محکومیت عادی سازی روابط امارات با اسرائیل

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوزو به نقل از المیادین، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در مصاحبه ای با کانال تلویزیونی المیادین لبنان ضمن اشاره به جلسه امروز اتحادیه عرب اذعان داشت که لغو طرح محکومیت عادی‌سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی اسرائیل در این اتحادیه امری تأسف‌آور است.

قاسم در ادامه سخنان خود اظهار کرد: عدم واکنش جدی از سوی کشورهای عربی و محکوم نکردن اقدامات این‌چنینی رژیم صهیونیستی را برای پیشبرد اهداف و تدارک توطئه‌های جدید جری‌تر می‌کند.

هم راستای همین موضوع «داود شهاب» سخنگوی رسانه‌ای جنبش جهاد اسلامی فلسطین در مصاحبه خود با المیادین اعلام کرد: اتحادیه عرب با بی‌تفاوت نشان‌دادن خود به اقدامات رژیم صهیونیستی (در مسیر عادی‌سازی روابط) مشروعیت بخشید و همچنین موقعیت را برای تجزیه کشورهای عربی از طریق پیاده‌سازی نقشه‌های آمریکایی فراهم نمود.

شهاب همچنین در ادامه سخنان خود اضافه کرد: این اتحادیه به‌مرور به‌نفع منافع ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال عقب‌نشینی است.

امروز رسانه‌های صهیونیستی در گزارش‌هایی اعلام کردند که مراسم نهایی امضای توافق سازش میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی روز ۱۵ سپتامبر به همراه حضور “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر رژیم اشغالگر اسرائیل و “عبدالله بن زاید” وزیر خارجه امارات در واشنگتن برگزار می شود.

پیش از این «حسام زکی» معاون دبیرکل اتحادیه عرب درباره نتیجه جلسه امروز اتحادیه عرب تاکید کرد: وزیران خارجه عرب پیش‌نویس قطعنامه فلسطینی‌ها درخصوص محکوم کردن عادی‌سازی روابط با اسرائیل را به‌دلیل نبود توافق رد کردند.

وی ضمن مخالفت با لغو طرح محکومیت عادی‌سازی روابط امارات متحده عربی با رژیم اشغالگر صهیونیستی اظهار داشت: طرف فلسطینی ترجیح داد که قطعنامه ناقصی درباره رد عادی‌سازی روابط صادر نشود.

زکی همچنین تاکید کرد: موضوع مربوط به بیانیه مشترک آمریکا و امارات و اسرائیل در ۱۳ اوت، مورد بحث جدی و همه‌جانبه بود و طرف فلسطینی پیش‌نویس قطعنامه‌ای را ارایه کرد که برخی تغییرات در آن صورت گرفت.

و در نهایت افزود: برخی خواسته‌های فلسطینی‌ها برآورده نشد لذا طرف فلسطینی ترجیح داد که قطعنامه ناقصی از نظر مفاهیمی که مشخص کرده بود، صادر نشود و از این رو، قطعنامه به‌طور مشخص در خصوص این موضوع صادر نشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.