ترس شهردار در خصوص بازگشت لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در واکنش به درخواست شهرداری برای بازگشت لایحه اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران گفت: «زمانی که شهردار می‌خواست رای اعتماد بگیرد، گفتند که با اصلاح ساختار موافق هستم. ایشان بعد از یک سال با اصرار ما یک صفحه کاغذ در قالب بودجه دادند و می‌ترسند وارد تصمیم بزرگی شوند.»

به گزارش چاپار، حسن رسولی درمورد درخواست شهرداری برای بازگشت لایحه اصلاح ساختار سازمانی تذکر داد: «من ماده ۲۴ آیین نامه داخلی را عینا می‌خوانم: فقط با تصویب اکثریت مطلق اعضای حاضر در جلسه، می‌توان موضوعی که در دستور کار قرار گرفته است را از دستور خارج کرد.»

وی افزود: «اساسا اختیار این لایحه، دست آقای شهردار نیست. آقای هاشمی توضیح دادند، ۱۳ آبان ۹۸ با امضای ۱۶ نفر از ۲۱ نفر اعضای شورای شهر، شهرداری ملزم به ادغام و کاهش حوزه‌های مدیریتی این مجموعه از ۹ سطح به ۶ سطح، حذف پست قائم مقام، مشاور و جانشین در تمام شرکت‌های تابعه شد و این طرح ۱۶ رای دارد.»

شهردار حق پا پس کشیدن از لایحه اصلاح ساختار سازمانی را ندارد!

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: «در زمان طرح این موضوع دکتر فراهانی با این پیش فرض که در شهرداری یک ظرفیت فنی و کارشناسی داریم، پیشنهاد دادند لایحه از طرف شهرداری ارائه شود. لایحه شهردار در عمل تکلیف قانونی برنامه سوم توسعه است. مگر شهردار حق دارد که بگوید نسبت به تکلیفی که شورا مصوب کرده و همه مراحل تشریفات قانونی آن طی شده است، میلم کشیده است که آن را پس بگیرم!»

وی گفت: «مگر بحث سطحی است. با آقای شهردار قول و قرار گذاشتیم. شهردار موقع گرفتن رای اعتماد، گفتند که با لایحه اصلاح ساختار سازمانی موافق هستم. آقای شهردار پس از یکسال با اصرار ما یک صفحه کاغذ در قالب بودجه داد و می‌ترسند وارد تصمیم بزرگی بشوند. اعلام کردند که دو معاونت حذف شود. بر خلاف همه مستندهای قانونی، شورا را دربرابر عمل انجام شده قرار دادند.»

رسولی تاکید کرد: «اساس این طرح، مستند به قانون برنامه سوم است. اسناد بالادستی دارد. شهردار هم هرچند تمایل به استرداد این لایحه داشته باشند، چنین حقی ندارد. ضمن اینکه همه این زمزمه‌ها در جلسه هیات رئیسه و جلسات مختلف مطرح شد. ۳۰ جلسه مختلف گذاشته شده و این تصمیم سنگینی است.»

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: «اعضای شورای اصلاح طلب جرات و جسارت تصمیم سخت را داشته باشند. منافع این لایحه منافعش بر می‌چربد. زیبنده نیست کاری که سه سال زمان بر آن گذاشته شده است، مسکوت بماند. ۱۶ نفر از شما این لایحه را امضا کردید و همه این‌هایی که تذکر می‌دهند این طرح را امضا کرده‌اند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.