قیمت کالاهای اساسی که با ارز دولتی وارد می شوند، باید کنترل شود

0 19

به گزارش چاپار نیوز، امروز چهارشنبه جلسه ای به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و در راستای کنترل قیمت کالاهای اساسی و ضروری مردم صورت گرفت.

اسحاق جهانگیری طی این جلسه و ضمن تاکید بر نارضایتی مردم از افزایش قیمت تعدادی از کالاهای اساسی زندگی روزمره مانند تخم مرغ، بر الزام ساماندهی و کنترل قیمت ها و همچنین نظارت بر بازار کالای اساسی که با ارز دولتی به کشور وارد می شوند، تاکید کرد.

جهانگیری با اشاره به این مورد که کنترل قیمت ها با حمایت از تولیدکنندگان داخلی و حمایت از مصرف کنندگان به صورت همزمان ممکن می شود، اعلام کرد: تعیین قیمت باید به گونه ای باشد که تولید مقرون به صرفه باشد و در عین حال باید به این موضوع نیز توجه کرد که قیمت کالاهایی که بخش مهمی از سبد غذایی اقشار کم درآمد جامعه را تشکیل می دهد نباید به گونه ای تعیین شود که بر معیشت مردم فشار وارد شود.

معاون اول رییس جمهور از وزارت خانه جهاد کشاورزی و وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد تا با به کارگیری روش های مختلف مانند مدیریت صادرات، شرایط را برای ساماندهی قیمت کالاهای اساسی مانند تخم مرغ و جلوگیری از افزایش قیمت این محصلات فراهم آورند.

این جلسه با حضور وزیر جهاد کشاورزی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان برگزار شد و مواردی مانند دلایل گرانی تخم مرغ در روزهای اخیر مورد بررسی قرار گرفت.

طی این جلسه مقرر شد که با اعمال محدودیت و تعیین عوارض برای صادرات تخم مرغ، قیمت آن در بازار کنترل شود. سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان هم مامور شد تا با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، در کنار تعیین قیمت تخم مرغ در راستای نظارت کامل بر بازار قیمت آن، اقداماتی را انجام دهد.

در نهایت تصمیم بر این شد که وزارت جهاد کشاورزی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین بانک مرکزی، برنامه ریزی های لازم در جهت واردات نهاده های دامی را عهده دار شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.