خرید و فروش واحدهای روی خاک مسکن مهر به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان!

0 17

در کنار وضعیت پرتلاطم بازار اقتصادی به خصوص بازار مسکن، فعالیت رو به افزایش دلالان مسکن مهر موجب گردیده تا واحدهای روی خاک طرح مسکن مهر به قیمت ۵۰۰ میلیون تومان خرید و فروش شود!

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، طبق مشاهدات صورت گرفته هم اکنون اقدامی توسط دولت برای رسیدگی و نظارت بر بازارهای اقتصادی کشور صورت نگرفته است. بازار خودرو جدیدترین پدیده ای است که این روز ها بر موج تغییرات قیمتی عجیب سوار است. افزایش قیمت ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومانی خودروهای داخلی در عرض چند روز که همچنان نیز ادامه دارد، باعث بروز نگرانی های فراوانی شده است و به سبب آن انتقادات فراوانی از مراجع ذی ربط و تولیدکنندگان خودرو درباره اوضاع کنونی صورت گرفته است.

نرخ ارز نیز بر خلاف اظهارات مسئولین دولتی هنوز به ثبات کامل نرسیده است. با وجود وضعیت پرتلاطم بازار اقتصادی، بازار مسکن هم این روزها دستخوش تغییرات قیمتی نامعقولی مثل فروش واحدهای روی خاک مسکن مهر با قیمت های نجومی گردیده است و در جدیدترین نمونه ای که توسط بانک مرکزی اعلام شد، طی مردادماه امسال متوسط قیمت مسکن حدود ۱۱ درصد نسبت به تیر ماه رشد یافته است. در نیمه شهریور ماه نیز متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی بر طبق بیانیه بانک مرکزی از ۲۳.۱ میلیون تومان به ۲۳.۵ میلیون تومان افزایش یافته که این امر نشان دهنده افت سرعت رشد قیمت مسکن است.

خرید و فروش واحدهای مسکن مهر

بر اساس گفته کارشناسان، اصلی ترین علت افزایش مداوم قیمت مسکن طی چندین سال گذشته بر هم خوردن تناسب بین عرضه و تقاضا در بازار بوده است. تنها حدود ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در مدت ۷ سال گذشته ساخته شده و این در حالی است که کشور نیازمند ساخت حدود یک میلیون واحد مسکونی به صورت سالانه می باشد. در بازار خرید و فروش واحدهای مسکن مهر نیز افزایش شدید قیمت‌ها تقریبا شبیه کلانشهرهاست. با این تفاوت که به علت کاهش سریع قدرت خرید مردم برای ورود به بازار مسکن در کلانشهرها، تقاضای بالا برای این واحدها و البته فعالیت مستمر دلالان علت افزایش قیمت واحدهای روی خاک مسکن می باشد.

شرایطی که در زمان حاضر موجب گردیده تا واحدهای ساخته نشده و به اصطلاح روی خاک مسکن مهر با قیمت حدود ۵۰۰ میلیون تومان داد و ستد شود! بر اساس سخنان مدیرعامل شرکت عمران پردیس، خرید و فروش این واحدها قانونی است. آگهی فروش این واحدها در سایت‌های اینترنتی به امری رایج مبدل شده است. در یک نمونه از این مدل آگهی ها واحد ۱۱۰ متری روی خاک که بر اساس ادعای مشاور املاک ۱۸ ماه دیگر تحویل می شود حدود ۴۸۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

یکشنبه هفته جاری در حاشیه مراسم آغاز تحویل ۱۴ هزار فقره از واحدهای مسکن مهر این شهر اعلام شد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته امسال ۹۵ درصد از واحدهای مسکن مهر را تحویل می‌دهیم و فقط ۵ درصد باقی می ماند که واحدهایی است که به تازگی ساخت آنها شروع شده است.

هدایت در پی مصاحبه ای، در پاسخ به قانونی بودن یا نبودن معاملات واحدهای روی خاک مسکن مهر مبنی بر اینکه ۵ درصد مورد اشاره او هم اکنون روی خاک است و با قیمت حدود ۵۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود، اظهار کرد: این پروژه‌ها قراردادهای ۵ برگی دارند و اختیار واگذاری آن به عهده مالکان است. در حال حاضر واحدهای مذکور در مرحله فونداسیون قرار دارند و خرید و فروش آنها قانونی است.

وی همچنین در ادامه سخن خود افزود: این پروژه‌ها همگی در فاز ۸ هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.