قیمت نفت سنگین ایران با کاهش رو به رو شد

0 13

به گزارش چاپار نیوز و بر طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، قیمت نفت سنگین ایران در ماه میلادی گذشته سه دلار و ۱۴ سنت اعلام شد که در مقایسه با ماه اوت معادل هفت درصد کاهش داشته است.

قیمت نفت سنگین ایران در ماه سپتامبر به ۴۱ دلار و ۹۳ سنت برای هر بشکه رسید. این مبلغ در مقایسه با قیمت ماه اوت که ۴۵ دلار و هفت سنت بود به میزان سه دلار و ۱۴ سنت (معادل با هفت درصد) کاهش پیدا کرده است.

این در حالی است که میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای سال جاری میلادی تا امروز ۳۹ دلار و ۶۴ سنت برای هر بشکه بود. قیمت نفت سنگین ایران در مدت مشابه در سال گذشته ۶۲ دلار و ۲۳ سنت بوده است.

لازم به ذکر است که ارزش سبد نفتی اوپک در سپتامبر به ۴۱ دلار و ۵۴ سنت به ازای هر بشکه رسید که در مقایسه با اوت به میزان سه دلار و ۶۵ سنت که معادل با ۸.۱ درصد است، با کاهش رو به رو شده است.

میانگین ارزش سبد نفتی اوپک از آغاز سال جاری میلادی تا امروز ۴۰ دلار و ۶۲ سنت بود. این مبلغ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که میزان ۶۴ دلار و ۳۸ سنت بود با کاهش ۳۶.۹ درصدی مواجه شده است.

بنابر گزارش منابع ثانویه، تولید نفت اوپک متشکل از ۱۳ کشور در سپتامبر به ۲۴.۱۱ میلیون بشکه در روز رسید که به میزان ۰.۰۵ میلیون بشکه در روز در مقایسه با ماه اوت کاهش داشته است. این در حالی است که تولید نفت به طور عمده در لیبی، عراق و عربستان سعودی افزایش پیدا کرده اما در امارات متحده عربی کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که تولید نفت ایران تغییر چندانی نداشته و با ۲۰ هزار بشکه در روز افزایش نسبت به اوت، به ۱.۹۶۴ میلیون بشکه در روز رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.