قدرت دفاعی کشور با حرکت کشتی های ایرانی در اقیانوس ها

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در تاریخ ۲۴ دیماه در شورای اداری استان مرکزی ، با تأکید بر قدردانی از فرصت ها و ایجاد فرصت ها  وبا توجه به قدرت دفاعی  افزود: “دستیابی به موقعیت مناسب نتیجه تلاش های فراوان است. قبل از پیروزی از انقلاب اسلامی ، این فرصتها فراهم نبود ، اما خداوند توفیق داد و امامى آمد ، او به بدن ملت دمید و مردم هوشیار شدند ، و امروز ، پس از ۴۲ سال ، با مشاهده کارنامه ، شاهد وضعیت درخشانی به طور نسبی هستیم.

وی تصدیق کرد: امروز نباید یکدیگر را با نگاه فردی ببینیم ، امروز ما از جبهه انقلاب محافظت می کنیم ، به قدرت ، دانش و خرد دست یافته ایم و اگر قدر آن را ندانیم ، به خود ظلم کرده ایم.

امام جمعه اراک با اشاره به قدرت دفاعی کشور و حرکت کشتی های ایرانی در اقیانوس های جهان گفت: دیروز به صنعت دفاعی وابسته بودیم اما امروز در صاحب فناوری و تکنولوژی در  عرصه دفاعی ، هوا و دریا و … هستیم و ما باید قدر این را فرصت ها را بدانیم.

وی تأکید کرد: هدف امروز ما عظمت و قدرت کشور است ، ما فرصت های زیادی مانند دهه فجر را در پیش داریم و باید از آن نهایت استفاده را ببریم.

دری نجف آبادی با بیان اینکه ما متعهد به دفاع از آرمان های انقلاب با تمام توان هستیم ، افزود: برای عبور از گردنه باید دست به دست هم دهیم. ما شرایط سخت روزهای جنگ را پشت سر گذاشته ایم و امروز در این موقعیت قرار داریم ، مطمئناً می توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم ، اما همه در یک قایق هستیم و باید احساس مسئولیت کنیم ، باید مردم را متقاعد و توجیه کنیم. ما باید یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن روغن را وارد کشور کنیم ، اما کشورهای دیگر منابع اقتصادی و دلار ما را به کشور نمی دهند و آنها این شرایط را تعیین کرده اند.

وی با اشاره به تزریق ۶۲۰ میلیون متر مکعب گاز به شبکه در طول شبانه روز ، افزود: مطمئناً این میزان تزریق گاز به شبکه بسیار زیاد است ، در حالی که باید با صرفه جویی در مصرف برق و گاز به بهبود وضعیت کمک کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: باید با هوشمندی ، تعقل و منطق به مسائل نگاه کنیم ، باید شرایط اقتصادی کشور ، پالایشگاه ها و نیروگاه ها و گاز و برق را درک کنیم ، مصرف بی رویه خیانت به کشور است. دو سال پیش آنها می خواستند همین پالایشگاه شازند را به مبلغ ۲.۴ میلیارد دلار منتقل کنند اما ما اجازه ندادیم و امروز به ۸ میلیارد دلار رسیده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.