پاک فطرت: دلال ها نیازی به سرمایه و سواد ندارند/ قانون کار اصلاح و بازنگری شود

به گزارش چاپار نیوز و به نقل از دفتر نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس، علیرضا پاک فطرت در جلسه انجمن خیرین حامی مهارت ، اشتغال و کارآفرینی و هیئت مدیره انجمن خیرین استان فارس در رابطه با نیاز به اصلاح قانون کار گفت: “دلالان نیازی به سرمایه و سواد ندارند ، اما آنها کار خود را با رابطه بازی و گفتار انجام می دهند”. سود اصلی در هر شغلی برای این دلال ها است ، یک کارگزار به یک تجارت سودآور تبدیل شده است که هیچ آسیبی به دلال نمی رساند.

پاک فطرت گفت: یکی از عواملی که باعث افزایش بیکاری در کشور می شود دانشگاه هایی است که گروهی از فارغ التحصیلان را بدون مهارت های مناسب به جامعه اعزام می کنند ، بنابراین دانشگاه ها به ویژه آموزشگاه های فنی و حرفه ای باید روشهای تدریس را تغییر دهند تا دانشجویان ماهر و متعهد تربیت و آموزش دهند.

ما از ترویج فرهنگ کار و تلاش در کشور خود غفلت کرده ایم و دست دلال ها را باز گذاشته اند.

نماینده اول مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: در استان فارس و به ویژه در شهر شیراز تعداد زیادی از خارجی ها بازار کار را اشغال کرده اند. اگر فرهنگ کار و تلاش را در کشور ، استان و شهر خود ترویج می دادیم ، امروز شاهد این همه جوان دنبال کار نبودیم.

وی گفت: “کار وجود دارد ، اما کسی نیست که بتواند آن را انجام دهد.” “به جای اینکه به مردم ماهی بدهیم ، باید به آنها ماهیگیری را بیاموزیم. این در سال های اخیر برای هر کسی که به دنبال کار است ، یک عمل معمول است که این کار را درست پشت میز انجام می دهد.” برای دانستن نحوه نشستن و کنسول کردن ، باید منسوخ و برچیده شود.

قانون کار باید به طور جدی اصلاح و تجدید نظر شودو دلال ها را از این میان برداشت.

پاک فطرت گفت: بسیاری از افراد بی بضاعت و مستمری بگیران تحت پوشش ادارات و مراکز پشتیبانی مانند کمیته امداد و بهزیستی و امور خیریه که ما عادت به دریافت پول و کمک های غیر نقدی و نقدی داریم ، واقعاً به کار نیاز دارند کارشان درست شود از دریافت کمک های مالی کم نیز بی نیاز می شوند.

وی گفت: متأسفانه امروز تولیدکننده تشویق نمی شود و ما به جای حمایت از تولیدکننده ، دست دلال را باز می گذاریم و دلال سود اصلی را از بازار شرکت ها ناخواسته می گیرند. آنها باید کمی بیشتر کار کنند و فقط به آنها احترام می گذارند! این عضو کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: قانون کار در کشور ما مشکلات زیادی دارد و به همین دلیل است که ابتدا باید قانون کار اصلاح و بازنگری شود. وزرای دارایی دولت نیز باید افرادی سخت کوش و اجرایی باشند ، نه سیاسی و حزبی و مدیران اجرایی نیز باید افراد نخبه و ماهر باشند ، نه فقط افراد سیاسی و نادان.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.