قالیباف خبر از شکوفایی و تحول بازار بورس می دهد!

0 14

محمد باقر قالیباف پس از بررسی وضعیت بازار بورس طی یک جلسه غیر علنی، در نشست امروز مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: به زودی شاهد تحول بازار بورس خواهیم بود.

به گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به موضوعات مطرح شده در جلسه غیرعلنی مجلس با وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی درباره‌ شرایط بازار بورس گزارشی از این جلسه را ارائه کرد و گفت: جلسه غیرعلنی امروز مجلس بیش از دو ساعت و نیم به طول انجامید و عمدتا متمرکز بر مسائل حوزه بازار سرمایه و بورس بود. مجلس مسائل اقتصادی را با اولویت در دستور کار قرار داده و به خصوص در روزهای اخیر به طور ویژه در حوزه کمیسیون‌های تخصصی و اقتصادی پیگیر حل مشکلات اقتصادی بوده است.

وی اظهارات روسای کمیسیون‌ها، نمایندگان، وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی را بازگو کرد و گفت: اولین نکته‌ای که مردم باید از آن مطلع باشند این است که مجلس مصمم است حمایت و تقویت لازم و تثبیت را در بازارهای بورس و سرمایه انجام دهد و تلاش کند هدایت نقدینگی در بازار بورس به سمت مسائل تولیدی برود و پروژه‌های صنعتی در بخش تجاری، کارخانجات و تولید در کشور رونق بگیرد.

محمد باقر قالیباف ضمن تاکید بر مورد صیانت قرار گرفتن سرمایه و پول مردم در بورس، بیان کرد که این موضوع  جزو اولویت‌های مجلس شورای اسلامی قرار دارد و تصریح کرد: ما کمک‌های لازم به دولت برای تثبیت بورس را انجام می‌دهیم، افزایش سرمایه هم از موضوعات جدی بود که در همین زمینه لایحه دو فوریتی دولت برای صرف سهام بدون حق تقدم آمد و در کمتر از ۲۲ – ۲۳ روز تصویب و ابلاغ شد و می‌تواند به عمق‌بخشی، تثبیت و هدایت نقدینگی و حفظ نقدینگی بورس و اموال مردم کمک کند.

همچنین رئیس شورای مجلس اسلامی در ادامه سخنان خود افزود: مجلس شورای اسلامی نه تنها هیچ کوتاهی در این زمینه ندارد، بلکه این موضوع بیشتر از همیشه مورد توجه و اولویت ما بوده است. از این به بعد هم لازم است تصمیمات جدیدی در بورس مورد توجه قرار گیرد که این تصمیمات در مجلس شورای اسلامی با حضور رییس سازمان بورس اتخاذ شده است.

همچنین محمد باقر قالیباف درباره‌ تحول بازار بورس اظهار کرد: ما باید به دو طریق به این موضوع توجه کنیم یکی این‌که به متغیرهای بورس توجه کنیم. حجم مبنا، حداقل سفارش و سقف استفاده از اعتبار در بازار سرمایه از نکاتی است که مجلس شورای اسلامی مصمم است در کار کارشناسی و نظارتی خود در بورس به آن توجه کند.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در بحث بازارگردانی بخشی از شرکت‌هایی که در بورس هستند حقوقی و دولتی هستند که در زمان اوج بازار درآمدهایی پیدا شد و بعد به هر دلیل از بازار بورس کم شد. همه اینها شرکت‌هایی هستند که به نوعی دولتی محسوب می‌شوند و مدیریت دولتی دارند. اینها مکلف هستند وجوه را به بازار بورس برگردانند و بورس را تقویت کنند تا بازارگردانی درست پیش برود و کسی خارج از موضوع لیدری بورس را انجام ندهد.

از اقدامات اخیر دولت جهت حمایت از بازار سرمایه می توان به بخشیدن ۱% صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.