مصاحبه جنجالی قاسمپور درباره رقم پیشنهادی به بازیکنان ایرانی

0 12

طبق گزارش سایت خبرگزاری چاپار نیوز، ابراهیم قاسمپور در پی مصاحبه ای از افزایش رقم پیشنهادی باشگاه ها به بازیکنان ایرانی انتقاد کرد این ارقام را غیرمنطقی دانست.

ابراهیم قاسمپور یکی از کارشناسان مطرح فوتبال ایران و سرمربی پیشین صنعت نفت آبادان،، طی مصاحبه ای درباره شرایط نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا، چنین گفت: ۴ نماینده ایران که باید در این رقابت‌ها با تیم‌های آسیایی مواجه شوند کار سختی را پیش رو خواهند داشت. فوتبال ایران سال‌های زیادی است که در این رقابت‌ها مقامی را به دست نیاورده و پس از “پاس” هیچ تیمی موفق نشده به قهرمانی برسد.

وی همچنین تصریح کرد: کشور‌های قطر، ژاپن، امارات و … در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته اند. تیم‌های ایرانی به دلیل مشکلات زیادی که با آن رو به رو هستند، معمولا با قدرت وارد این رقابت‌ها نمی‌شوند و فوتبال ما در سال‌های گذشته پسرفت داشته است. مسائل مالی هم در این زمینه بی تاثیر نیست و کشور‌های عربی با سرمایه گذاری گسترده شرایط خوبی را پیدا کرده اند. تمام نماینده‌های ایران از شرایط یکسانی برای حضور در این رقابت‌ها برخوردار هستند.

قاسمپور رقم پیشنهادی باشگاه ها به بازیکنان ایرانی غیرمنطقی می داند!

همچنین قاسمپور در این مصاحبه درباره افزایش رقم پیشنهادی باشگاه ها به بازیکنان ایرانی در فصل نقل و انتقالات، اظهار داشت: سردرگمی زیادی در فوتبال ایران برقرار شده و به نظرم بهترین بازیکنان ایرانی بیش از یک میلیارد تومان نمی‌ارزند. در کشور‌های حوزه خلیج فارس به این بازیکنان پول زیادی داده نمی‌شود و آن‌ها بر اساس وضعیت اقتصادی خود به این نفرات پول می‌دهند. رقم‌هایی که باشگاه‌ها به بازیکنان پیشنهاد می‌دهند منطقی نیست، زیرا منبع درآمدی درستی وجود ندارد. این موضوع باعث می‌شود تا شکایت‌ها از فوتبال ایران در فیفا گسترش یابد.

نامجو مطلق سرمربی با تجربه ای است.

قاسمپور: نامجو مطلق سرمربی با تجربه ای استابراهیم قاسمپور درباره وضعیت استقلال، نظر خود را این گونه اظهار کرد: استقلال در نیم فصل دوم شرایط نسبتا خوبی داشت، آن‌ها سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کردند و به فینال رقابت‌های جام حذفی رسیدند. اتفاقات اخیر کمی می‌تواند آن‌ها را دچار مشکل کند. سردرگمی عجیبی در فوتبال ایران حکمفرما است که می‌تواند برای استقلال دردسرساز شود. چند بازیکن این تیم هنوز راهی قطر نشده اند و همین موضوع عامل تضعیف روحیه است.

وی به سخنان خود افزود: استقلال در این رقابت‌ها از مجید نامجومطلق به عنوان سرمربی استفاده خواهد کرد. او در چند تیم کار مربیگری و دستیاری را انجام داده و بی تجربه نیست، اما شرایط لیگ قهرمانان آسیا سخت و متفاوت است. مهره‌ها در این مسابقات خیلی مهم هستند و استقلال به دلیل پنجره بسته نقل و انتقالاتی نتوانست بازیکن جدید جذب کند و شاید از این موضوع ضربه بخورد.

تیم استقلال علاوه بر محرومیت بین المللی توسط فیفا از در لیست محرومیت ۱۳ تیم لیگ برتری قرار دارد.

جدایی دو بازیکن خللی در عملکرد پرسپولیس نخواهد داشت.

قاسمپور بعد از صحبت درباره افزایش رقم پیشنهادی به بازیکنان ایرانی و وضعیت استقلال، درباره پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس، هم اعلام کرد: پرسپولیس همیشه در فصل نقل و انتقالات عملکرد خوبی دارد. آن‌ها با اینکه مهدی ترابی و علی علیپور را از دست دادند، اما با ۷ بازیکن جدید قرارداد امضا کردند که در تیم‌های خود بین بهترین‌ها بوده اند. یک باشگاه نباید با جدایی یکی، ۲ بازیکن دچار مشکل شود، پرسپولیس هم از این موضوع مستثنی نیست.

او ادامه داد: اگر مسی هم از بارسلونا جدا می‌شد، آبی و اناری‌ها بازیکنان جانشین مناسبی برای او پیدا می‌کردند. با اینکه مسی بازیکن بزرگی است، اما بارسلونا بعد از جدایی او بیکار نمی‌نشست. پرسپولیس هم بعد از جدایی ۲ بازیکن خود، حتما برنامه‌هایی را دارد.

لیگ قهرمانان آسیا و سنگ محک بزرگی برای رحمتی و نویدکیا به حساب می آید.

قاسمپور همچنین درباره شرایط شهر خودرو و سپاهان جهت شرکت در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: هر ۲ تیم با سرمربیان جدید وارد مسابقات می‌شوند، محرم نویدکیا و مهدی رحمتی هر ۲ اولین تجربه مربیگری خود را پشت سر می‌گذارند. این رقابت‌ها برای این افراد تجربه سخت و متفاوتی خواهد بود و سنگ محک بزرگی برای آن ها به حساب می آید. امیدوارم که این مربیان جوان در تیم‌های تحت هدایت خود، به موفقیت برسند.

منع جذب بازیکن و مربی خارجی

قاسمپور پس از صحبت خود درباره منطقی نبودن رقم پیشنهادی به بازیکنان ایرانی، مخالفت خود را با جذب بازیکن و مربی خارجی نیز اعلام کرد و درباره منع جذب بازیکن و مربی خارجی، اظهار کرد: تصمیم بدی نبود، اما من مخالف جذب مربی و بازیکن خارجی به شرط با کیفیت بودن آن، نیستم. منبع درآمد باشگاه‌ها و تیم ملی ایران مشخص نیست. چند مربی خارجی که اخیرا به فوتبال ما اضافه شده اند، نتوانستند ایران را به مقامی برسانند. کی روش هم موفق نشد برای ما کاری انجام دهد و به نظرم با مربیان دیگر نیز می‌توانستیم به جام جهانی صعود کنیم.

همچنین وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: باشگاه‌های ما با مشکلات مالی رو به رو هستند و برخی از نفرات خارجی جذب شده، حتی ۱۰ دقیقه هم بازی نکردند. بگوویچ و بوناچیچ چند سالی می‌شود که در فوتبال ایران حضور دارند، اما نتیجه قابل توجهی کسب نکرده اند. با قانون منع جذب مربیان و بازیکنان خارجی موافق هستم، زیرا مربیان خارجی اخیر هیچ گونه بازدهی منحصر به فردی نداشتند. اگر مربی و بازیکن خارجی با کیفیت به فوتبال ما اضافه می‌شد، مسئله متفاوت بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.