فواید پروتئین کلزا برای بدن / استفاده از کلزا به جای سویا در همبرگر گیاه خواران

0 30

به گزارش چاپار نیوز و بر اساس پژوهش های اخیر، به زودی گیاه خواران می‌توانند از همبرگر‌های ساخته شده از کلزا بجای همبرگر سویا استفاده نمایند. به نظر می رسد کلزا فواید بسیاری برای بدن دارد.

پژوهشگران آلمانی به تازگی متوجه شده اند که کلزا که از خانواده کلم است مانند سویا یک گیاه مغذی است. همچنین ثابت شده که کلزا افراد را برای مدت زمان بلندتری سیر نگه می دارد. این گیاه که طعمی شبیه به خردل دارد، سرشاز از پروتئین است. طعم این کلزا دانشمندان را بر این داشت تا از این ماده به عنوان جایگزینی برای گوشت های طعم دار، انواع سوسیس و همبرگرهای گیاهی استفاده کنند.

کلزا چه طعمی دارد؟

کریستین ولک (Christin Volk)، متخصص تغذیه از دانشگاه مارتین لوتر آلمان در رابطه با همبرگر ساخته شده از کلزا می‌گوید: پروتئین کلزا، بر خلاف پروتئین سویا دارای طعم خردل است.

وی افزود: بنابراین کلزا برای تولید غذا‌های طعم دار و ادویه دار بجای غذا‌های شیرین، مناسب‌تر است.

فواید کلزا برای بدن

همه ما به خوبی می دانیم که بدن انسان برای داشتن یک رژیم غذایی سالم و متوازن به پروتئین نیاز دارد. گوشت و ماهی، همچنین گیاهان خاصی مانند سویا و کلزا منابع ارزشمند پروتئین هستند و می توانند در سبد غذایی ما قرار بگیرند.

گابریل استانگل (Gabriele Stangl) ، دیگر متخصص تغذیه از دانشگاه مارتین لوتر در خصوص فواید اعلام کرد: کلزا حاوی آمینواسید‌های ضرروی است که نمی‌توانند در بدن ساخته شوند.

وی در ادامه گفت: سویا نیز به عنوان بهترین منبع پروتئین گیاهی در نظر گرفته می‌شود؛ چرا که این ماده حاوی ترکیب مفید اسید‌های آمینه است.

پژوهشگران آلمانی در تحقیقاتشان در رابطه با جایگزین شدن گوشت با کلزا دریافتند که این گیاه مانند سویا دارای ترکیب مفیدی از آمینو اسید هاست.

کلزا همچنین دارای نوعی از مواد شیمیایی گیاهی است که توسط گیاهان ساخته شده و تأثیرات مفیدی بر سلامتی بدن افراد دارد. همچنین مشخص شد که پروتئین کلزا مانند پروتئین گوشت تاثیر مثبت زیادی در متابولیسم بدن دارد.

پروفسور استانگل در این رابطه اظهار کرد: تا کنون تنها چند مورد داده در خصوص تأثیرات پروتئین کلزا برای انسان به انجام رسیده است.

نتایج تحقیقات روی فواید پروتئین کلزا

دیلی میل در این زمینه نوشت: این تیم محققان آلمانی از ۲۰ شرکت کننده برای کشف تأثیر هضم پروتئین کلزا و سویا در متابولیسم بدن استفاده کردند. از این افراد در سه روز متفاوت برای خوردن وعده‌های غذایی مخصوص دعوت شدند. این غذا‌ها شامل نودل‌هایی همراه با سس گوجه فرنگی بود که هیچ پروتئین اضافه شده‌ای نداشت. پس از هر وعده غذایی محققان طی شش ساعت به شکل منظم، نمونه خون‌هایی را گرفتند.

بر طبق گفته های پروفسور استنگل، با استفاده از این طرح، محققان توانستند پاسخ متابولیسم حاد هریک از شرکت کنندگان به درمان‌های غذایی را ارزیابی نمایند.

محققان اعلام کردند که شرکت کنندگان در این پژوهش پس از خوردن پروتئین کلزا احساس سیری بلند مدت تری داشتند.

لازم به ذکر است که یافته‌های این پژوهشگران در رابطه با فواید کلزا در مجله علمی «Nutrients»منتشر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.