نتایج تحقیقات حاکی از فواید ورزش برای بیمار مبتلا به آرتروز است

فعالیت بدنی یک روش درمانی موثر برای درد مزمن در بیمار مبتلا به آرتروز است. به گزارش چاپارنیوز، هنگامی که بیمار مبتلا به آرتروز به دنبال تسکین مفاصل دردناک و سفت خود است، بیشتر پزشکان نسخه استانداردی را ارائه می دهند: مفاصل خود را هر روز حرکت دهید. با این حال، بسیاری از بیماران معتقدند که به دلیل آسیب دیدگی مفاصل، نیاز به استراحت بیشتری دارند.

پزشکان می گویند در افراد مبتلا به آرتروز که فعالیت جسمی ندارند، عضلات حمایت کننده از مفاصل نیز به تدریج ضعیف می شوند. در همین زمان، تاندون هایی که عضله را به استخوان متصل می کنند نیز قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. در افراد مبتلا به آرتروز، این وضعیت باعث درد و سفتی عضلات می شود.

ورزش منظم می تواند این روند را کند کند. ورزش باعث تقویت عضلات، نرم شدن تاندون ها و کاهش درد و سفتی می شود. بیشتر افراد مبتلا به این عارضه که ورزش می کنند متوجه شده اند که وضعیت آنها طی دو ماه بهبود می یابد، اگرچه برخی از بیماران بلافاصله بهبود می یابند.

به گزارش چاپارنیوز به نقل از هلث دی، عضلات قوی، تاندون های انعطاف پذیر و غضروف های سالم از عواملی هستند که انجام کارهای روزمره را آسان می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.