فعالیت تالارهای پذیرایی تحت تاثیر اپیدمی کرونا چه تغییری کرده است؟

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس درباره آخرین وضعیت فعالیت تالارهای پذیرایی اظهار داشت: «متاسفانه بیشتر از ۸ ماه است که فعالیت تالارهای پذیرایی به طور کامل متوقف و حتی بسیاری از آن‌ها ورشکست شده‌اند. بعضی از مشاغل حداقل در هفته چند روزی فعالیت دارند اما ۸ ماه است که ما کاملا تعطیل هستیم و مانند دیگر اصناف نمی‌توانیم درآمدی داشته باشیم.»

خسرو ابراهیمی‌ نیا درخصوص فعالیت تالارهای پذیرایی افزود: «اگر نظر جامعه با استدلال عدم به وجود آمدن اجتماعات تعطیلی مطلق تالارهاست، این نکته را باید در نظر بگیرند که تالارها متخصص برگزاری مجالس بهداشتی هستند. از این روتالار می‌تواند مدیریت مسائل بهداشتی از جمله ضد عفونی، پاکسازی تجهیزات و فاصله‌گذاری اجتماعی را داشته باشد. به همین دلیل می‌توان ادعا کرد که تالارها امن‌ترین مکان برای برگزاری اجتماعات هستند.»

۵۰ درصد از تالارهای پذیرایی ورشکست شده اند

وی ادامه داد: «متاسفانه از فعالیت تالارهای پذیرایی که می‌توانند ضمن حفظ سلامت و رعایت بهداشت، تشکیلاتی را در پروسه زمانی مناسب برگزار کنند، جلوگیری شده است. در حالی که واحدهای صنفی از جمله رستوران‌ها، چلوکبابی‌ها، قهوه خانه، سفره خانه‌ها و حتی دفاتر اسناد رسمی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. البته ناگفته نماند مراسماتی چون جشن عروسی در تالار‌ها برگزار نشده و در حال حاضر در منازل برگزار می‌شود.»

ابراهیمی‌نیا در پایان خاطرنشان کرد: «اکنون کلیه صنوف مشابه مثل چلوکبابی‌ها و رستوران‌ها فعال هستند و در فضای محدودشان از حداکثر ظرفیت برای کسب درآمد استفاده می‌کنند. در حال حاضر با توجه به توقف فعالیت تالارهای پذیرایی شرایط وحشتناکی برای صنف ما حاکم است؛ به نحوی که حدود ۵۰ درصد شاغلان در این صنف، به علت ورشکستگی تغییر کاربری داده‌اند و یا با مشکلات بسیاری بین مالک و مستاجر دست و پنجه نرم می‌کنند. معلوم نیست چه کسی پاسخگو خواهد بود. قریب به ۱۰۰۰ نفر از کارمندان مرتبط فقط در استان تهران بیکار شده‌اند؛ پس نمی‌توان گفت فعالیتی تحت عنوان تالار پذیرایی وجود دارد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.