امکان فعالیت افراد نابینا و کم بینا در بازار سرمایه فراهم شد + جزییات کامل

0 6

به گزارش چاپار نیوز، امکان فعالیت افراد نابینا و کم بینا در بازار سرمایه توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان امکان احراز هویت غیرحضوری به وسیله اپلیکیشن سیگنال فراهم شد.

دکتر علی رسولی‌زاده، مدیرعامل یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان بیان کرد: خدمات احراز هویت غیرحضوری “سجام” از طریق اپلیکیشن “سیگنال” برای استفاده جامعه نابینایان و کم‌بینایان فراهم شده تا این افراد بتوانند مانند سایرین وارد حوزه سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه شوند.

او گفت: باتوجه به نوظهور بودن خدمت احراز هویت غیرحضوری و باتوجه به اینکه اولین سیستم احراز هویت غیرحضوری سامانه سجام توسط این شرکت دانش‌بنیان اجرا شده است، ارائه چنین خدماتی برای نابینایان نیز برای اولین بار درحال انجام است. البته در حوزه ارائه خدمات انتقال وجه کارهایی انجام شده است.

دکتر رسولی زاده در مورد فعالیت افراد نابینا در بازار سرمایه نیز بیان کرد: در این سامانه خدماتی برای نابینایان فراهم شده که بتوانند از طریق صوت، مراحل احراز هویت خود را طی کنند.

او عقیده داشت که با کمک های فراوان علم و فناوری، زندگی امروز معلولان به خصوص نابینایان به سهولت با استفاده از فناوری‌ها امکان پذیر و همانند زندگی دیگران است و گفت: یکی از دغدغه‌های همیشگی ما ارائه خدمات به تمامی اقشار جامعه بوده، به طوری که دسترسی همه به این امکانات فراهم باشد.

وی اظهار داشت: سامانه سجام به عنوان تنها درگاه ورود سرمایه‌گذاران به بورس شناخته شده و در حال حاضر باتوجه به اقبال عمومی به این بازار، عملا فرآیند ثبت‌نام و احراز هویت حضوری در آن بسیار دشوار بود، کما اینکه تا قبل از فراگیری فرآیند احراز هویت غیرحضوری، شاهد صف‌های طولانی در دفاتر پیشخوان برای انجام احراز هویت سجام بودیم؛ اتفاقی که در دوران فراگیری ویروس کرونا، به شدت خطرناک بود.

او گفت که با گسترش خدمات احراز هویت غیرحضوری سجام، صف‌ها حذف خواهند شد و خطرات مربوط به آن کاهش می یابد، همچنین در وقت و هزینه متقاضیان هم صرفه‌جویی می شود و اظهار داشت: هرچند این موضوع در مورد افرادی که برای حضور در اماکن عمومی با مشکلاتی مثل عدم آماده‌سازی کامل زیرساخت‌های مخصوص حمل‌ونقل و… مواجه هستند، مثل سالمندان، توانیابان جسمی و نابینایان، بسیار بیشتر از یک صرفه‌جویی ساده است.

او بیان کرد که در احراز هویت غیرحضوری سجام نیازی به حضور در مکان خاصی است و بیان کرد: برای انجام این فرآیند نیاز نیست به مکانی مراجعه شود و تنها کافیست بعد از ثبت‌نام در سایت سامانه سجام و دریافت کد پیگیری ده رقمی، اپلیکیشن سیگنال را باز کنند، وارد بخش احراز هویت غیرحضوری شوند و بعد از تأیید اطلاعات، مراحل را که شامل گرفتن عکس سلفی، عکس امضا و ضبط یک ویدئوی ۱۵ ثانیه‌ای هستند، طی کنند و به سادگی احراز هویت خود را انجام دهند.

او گفت: این شرکت دانش‌بنیان با استفاده از اپلیکیشن سیگنال، تا این لحظه توانسته احراز هویت بیش از ۲ میلیون نفر از هموطنان را با موفقیت انجام دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.