یک هنرمند مجسمه غیرمادی خود که نامرئی بود، را به فروش رساند

یک هنرمند ایتالیایی اثر هنری که از آن به عنوان «مجسمه غیرمادی» یاد می‌کند را به فروش رساند. به گزارش چاپارنیوز، به نقل از نشنال، “سالواتور گرو”، هنرمند ایتالیایی، یک اثر هنری را که نمی توان آن را دید را به عنوان یک “مجسمه غیرمادی”، در یک حراجی به قیمت ۱۵۰۰۰ یورو فروخت.

این اثر هنری به نام “من هستم” یا نامرئی است یا به عبارتی دیگر وجود ندارد. در واقع، این اثر به شکل هیچ ماده ای وجود ندارد. با این حال، “گرو”، ۶۷ ساله دارد، این کار را چنین توصیف نمی کند و معتقد است نیستی “وزن” و بنابراین “انرژی” دارد.

این اثر ماه گذشته در حراجی ایتالیا به مزایده گذاشته شد و بیش از ارزش تخمینی بین ۶ تا ۹ هزار یورو فروخته شد.

خریدار این اثر یک گواهی اصالت به امضای “گرو” همراه با دستورالعمل هایی در مورد نحوه نمایش آن دریافت کرد که شامل نمایش آن در فضای یک و نیم در یک و نیم متری است.

“گرو” قبلاً مفاهیمی مانند نیستی و غیرمادی بودن را در آثار خود به نمایش گذاشته بود. اثر دیگر گرو، “بودا در تأمل”، با یک مربع سفید در پیاده رو سنگ فرش شده در “میلان” مشخص شده بود. این هنرمند در ویدئویی که از این اثر منتشر کرد، اعلام کرد که این مجسمه غیرمادی در بالای یک مربع سفید نصب شده است. گرو گفت: “شما آن را نمی بینید، اما وجود دارد… این کار مستلزم این است که شما از تخیل خود، قدرتی که در همه وجود دارد، حتی کسانی که فکر می کنند فاقد آن هستند، استفاده کنید.”

به چالش کشیدن ماهیت یک اثر هنری و تمایل خریداران برای پرداخت هزینه خرید آن چیز جدیدی نیست.

آثار هنری “روزمره” اثر “بیپل” اخیراً به عنوان یک اثر NFT به قیمت ۶۹ میلیون دلار فروخته شد. یا در سال ۲۰۱۹، یک موز که به دیوار چسبانده شده بود، به قیمت ۱۲۰ هزار دلار فروخته شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.